Požeminiai daržai Japonijoje  (0)

Japonijoje viename verslui plėtoti skirtame rajone buvusioje požeminėje banko slėptuvėje po dangoraižiu įrengtas.. daržas. Ir visiškai legalus. "Pasona O2" požeminiame žemės ūkio kompleksas visiškai atskirtas nuo natūralios Saulės šviesos, oro reiškinių ir dirvožemio, tačiau nepaisant to, jame esantys augalai kuo puikiausiai klesti. Beveik kvadratinį kilometrą užimančiame plote auginami pomidorai, salotos, braškės, kiti vaisiai ir daržovės, taip pat gėlės ir vaistažolės.

Komplekse netgi įrengtas terasinis ryžių auginimo laukas. Tarp kitko, viskas auginama pasitelkus moderniausias technologijas - kompiuteriai valdo temperatūrą ir apšvietimą; dirbtinį apšvietimą generuoja šviesos diodai (LED), halogeninės ir natrio garų lempos.

Ar tai slapta žemės ūkio genetinės inžinerijos laboratorija? Ar tai eksperimentas, siekiant nustatyti ar žmonija gali išgyventi pasaulio pabaigą? Visiškai ne. Visa ši augalijos ferma daugiau skirta švietėjiškiems ir mokomiesiems tikslams. Čia japonų jaunimas gali pamatyti, kaip iš tiesų atrodo maistinių augalų auginimas, taip pat čia apmokomi būsimieji žemės ūkio darbuotojai ir specialistai.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)