Urvinius paveikslus kurdavo ne tik vyrai, bet ir moterys  (2)

Ilgai buvo manoma, jog urvine tapyba užsiimdavo tik vyrai, tačiau mokslininkai dabar mano, jog ir moterys prisidėjo prie priešistorinio meno kūrimo, rašo MailOnline.

Pensilvanijos universiteto profesorius Deanas Snow priėjo prie šios išvados išanalizavęs daugelį Prancūzijoje esančių urvinės tapybos pavyzdžių. Matuodamas rankų antspaudus Pech Marle ir Gargaso olose, jis atrado, jog kai kurie antspaudai neatitiko vyriškų rankų proporcijų. Vyriški antspaudai buvo žymiai didesni, tačiau šalia esančius mažesniuosius galėjo sukurti jaunuoliai arba moterys.

Lygindamas paleolito gyventojų antspaudus su dabartinių europiečių rankų proporcijomis, jis atrado, jog daugelis antspaudų priklausė moterims. „Ilgas bevardis pirštas išduoda vyriškos rankos prisilietimą. O ilgesnis smilius ― moteriškos rankos. Net per pirmąją paviršutinišką apžiūrą tapo akivaizdu, kad ten buvo daug moteriškų antspaudų“, ― aiškino profesorius.

Prieš 20-40 tūkst. metų gyvenę urviniai žmonės šiuos galūnių atvaizdus kurdavo per šiaudelį arba tiesiai iš lūpų purkšdami natūralius dažus ant prie sienos prigludusių rankų. „Nežinome, koks buvo menininkų vaidmuo paleolito visuomenėje, tačiau dabar suprantame, kad jų gretose buvo stipri moterų dauguma“, ― teigė Snow.

Aut. teisės: alfa.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (2)