"GEOtube" - pastatas, kuris pats užsiaugina sau "odą"  (5)

"GEOtube" yra unikalus projektas, kurį Kalifornijoje (JAV) įsikūrusi architektūros kompanija "Faulders Studio" pasiūlė, atsižvelgdami į unikalias Dubajaus regiono aplinkos sąlygas. Pastatą turėtų sudaryti didelių matmenų tinklelį primenanti "superstruktūra", kuri, bėgant laikui, pati augins savo fasadui reikalingą "odą" - sienų užpildą.

Sistemoje bus pritaikyta vertikali druskos nuosėdų sluoksnio auginimo technologija. Iš to galima spręsti, jog pastato sienas sudarys druska. Kompanijos svetainėje teigiama, jog druską bus galima išgauti panaudojant jūros vandenį, kuris vamzdžiais bus tiekiamas iš 4,6km atstumu esančios Persijos įlankos (iš čia kilęs ir projekto pavadinimas, kadangi "Tube" išvertus iš anglų kalbos yra "Vamzdis"). Vanduo būtų purškiamas ant specialaus "superstruktūrą" sudarančio tinklo. Čia drėgmė garuotų, palikdama druskos nuosėdas. Nuosėdinis sluoksnis - tarsi savotiška "oda" - palaipsniui augtų, ir šiam procesui palaikyti iš esmės nebūtų reikalingos jokios kitos medžiagos. Persijos įlankos vandens druskingumas yra vienas didžiausių pasaulyje (lyginant su kitomis vandenynų dalimis), todėl tokia statybinė medžiaga architektų teigimu būtų efektyvi.

Siūlomo pastato išvaizda pradžioje primins keistą voratinkliu padengtą karkasą. Tačiau tai palaipsniui keisis, kol pastato fasadas iš permatomo taps kietą dangą turinčia plokštuma. Kol kas nedetalizuojama, kas yra projekto užsakovas, kokia tiksli jo paskirtis ir ar jis apskritai bus vykdomas.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (5)