Robotai – gyvatės mokosi laipioti medžiais (Video)  (4)

Naujausias JAV mokslininkų sukurtos gyvatės pavidalo roboto „Uncle Sam“ modelis jau moka įsliuogti į medį.

Carnegie Mellono universiteto Biorobotų laboratorijoje pagamintas naujausias „Uncle Sam“ modelis šliauždamas imituoja tikrų gyvačių judesius, skelbia „Physorg.com“. Ankstesnis šio roboto – gyvatės modelis mokėjo vertikaliai šliuožti įleistas į vamzdžius, o dabartinis – apsivynioti aplink medžio kamieną, sliuogti juo ir žvalgytis.

„Uncle Sam“ gaminamas naudojant modulinę struktūrą: jungiamuose jo segmentuose įrengtos miniatiūrinės pavaros bei įvairūs davikliai. Prireikus tokį robotą galima lauko sąlygomis iš turimų modulių surinkti iki reikiamo ilgio. Jis galėtų būti naudojamas įvairios paskirties žvalgomosioms operacijoms, nes „Uncle Sam“ „galvoje“ yra įrengta vaizdo kamera.

Pasak Biorobotų laboratorijos inžinierių, prireiks dar daug darbo ir laiko, kol „Uncle Sam“ robotai galės laipioti bet kokiais medžiais, nes dabartinis modelis buvo pagamintas atsižvelgiant į tam tikros rūšies medį ir jo kamieno storį. Be to, reikės sukurti ir autonominę energijos tiekimo sistemą, nes dabartinis modelis yra prijungtas prie elektros kabelio.

Tarp galimų robotų – gyvačių pritaikymo galimybių minimi žvalgomieji ir gelbėjimo darbai žemės drebėjimų bei kitų gamtinių katastrofų vietose. Jie taip pat galėtų būti naudojami tiltams, šachtoms, vamzdynams inspektuoti, sprogmenims nukenksminti, žvalgybos operacijoms bei visais atvejais, kai reikia apžiūrėti objektus žmonėms nepasiekiamose vietose, sakoma universiteto pranešime.

Aut. teisės: TV3
TV3

(0)
(0)
(0)

Komentarai (4)