Žvalgybiniai robotai perdavė informaciją apie Fukušimos atominės elektrinės reaktorių patalpas (Video)  (4)

JAV siųsti robotai „Packbot“ pagaliau pateko į Fukušimos atominės elektrinės reaktorių patalpas. Robotai surinko reikiamą informaciją, kuri perduota TEPCO ekspertams. Deja, gauta informacija neguodžia.

Gautais duomenimis, avarijos likvidavimo darbai gali būti gerokai sudėtingesni, nei manyta iki šiol. Du savaeigiai vikšriniai robotai su manipuliatoriais (robotus už dyką teikia kompanija „iRobot“) pirmiausia matavo radiacinį foną pačiuose reaktoriuose. Nustatyta, kad žmogui dirbti šiose patalpose ilgesnį laiką būtų pavojinga gyvybei.

Robotų matavimų duomenimis, pirmajame bloke radiacijos lygis siekia 10–49 milisivertus per valandą. Trečiajame – 28–57 milisivertus per valandą. Apie tai sekmadienį informavo Japonijos atominio ir pramoninio saugumo agentūra.

Žmonėms, gelbstintiems probleminę elektrinę, leistina maksimali ilgalaikė (taigi ne per vieną valandą) radiacijos dozė – 250 milisivertų. Tačiau Iš tikrųjų kompanija TEPCO savo žmones atšaukia iš elektrinės, kai šie gauna iš viso 100 milisivertų. Todėl daroma išvada, kad remonto darbai Fukušimoje-1 užsitęs, jei bus bandoma išsaugoti gelbėtojų gyvybę ir sveikatą.

Tuo pat metu Japonijos branduolinės energetikos agentūra daro spaudimą kuo greičiau baigti avarijos likvidavimo darbus – maždaug per devynis mėnesius, praneša AP.

Tačiau darbą elektrinėje trikdo ne tik radiacija. Pirmadienį Fukušimoje užregistruotas dar vienas – 4.4 balo žemės drebėjimas. Jis buvo juntamas dar šešiose prefektūrose. Iš viso per pastarąją parą Fukušimos prefektūrą krėtė keturi požeminiai smūgiai, stipresni nei 4 balai.

Aut. teisės: 15min.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (4)

Susijusios žymos: