Robotai, galintys skraidyti būriu (Video)  (0)

Lozanos politechnikos instituto tyrėjai kartu su įmone „senseFly“ sukūrė robotus, kurie gali skraidyti būriu. Tam jie pasinaudojo dar 1986 metais atrastu algoritmu, skaičiuojančiu kūnų judėjimą trimatėje erdvėje, kai kiekvienas būrio narys bendrauja tik su savo artimiausiu kaimynu ir visai nieko nežino apie kitų būrio narių judėjimą. Įdomiausia, kad toks algoritmas leido pakankamai tiksliai atkurti paukščių būrio judėjimą.

Skraidantys aparatai turėjo tik standartinius elektronikos modulius – mikrokompiuterius su Linux operacine sistema, Wi-Fi ryšį bendravimui su kitais būrio nariais, autopilotą, turintį tik giroskopą ir du slėgio sensorius ir kontroliuojantį aukštį ir posūkius, ir GPS sistemą skrydžio vietos nustatymui bei orientavimuisi.

Jie buvo užprogramuoti skristi vienodu greičiu ir laikytis netoli vienas kito, vėliau bandymų metu buvo įvesta ir galimybė migruoti į nurodytą zoną. Tyrėjai teigia, kad toks skraidančių robotų būrys labai tiktų rinkti duomenis žemėlapiams ir paieškos misijoms. Kol kas bandymai atliekami su 10 robotų, tačiau kompiuterinio modeliavimo rezultatai rodo, kad tokiame būryje galėtų saugiai skristi ir iki 100 narių.

Robotai turi nedidelį elektros variklį,kuriam akumuliatoriaus energijos pakanka 30 minučių skrydžio, jų sparnų mojis – 80 centimetrų, svoris – 420 gramų.

Aut. teisės: MokslasPlius
MokslasPlius

(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)