Telecentro specialistai padės žmonėms įsidiegti skaitmeninę antžeminę televiziją  (0)

Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) eksploatuoja didžiausius Lietuvoje antžeminės televizijos siuntimo tinklus, kuriuos aptarnauja profesionalūs inžinieriai. Šių specialistų patirtį, žinias ir gebėjimusi bendrovė nusprendė panaudoti žmonių konsultavimui ir praktinei pagalbai, diegiant skaitmeninę antžeminę televiziją.

Apie tai, kokių pokyčių atneš analoginės antžeminės televizijos išjungimas ir kaip tiems pokyčiams pasirengti, jau galima pasiteirauti telefonu 8 52 444555. Paskambinus nurodytu numeriu, taip pat galima išsikviesti Telecentro specialistą, kuris patars ir padės įdiegti skaitmeninę antžeminę televiziją.

„Naujos paslaugos atsiradimą paskatino natūralus poreikis – ieškodami atsakymų į rūpimus klausimus, žmonės mums nuolat skambina ir rašo laiškus. Bendraudami įsitikinome, kad daugumai reikia ne tik paaiškinimo, bet ir konkrečios pagalbos, todėl ir nusprendėme teikti skaitmeninės antžeminės televizijos diegimo paslaugą“, – pasakoja Telecentro komercijos direktorius Egidijus Ropė.

Anot jo, informacijos apie analoginės antžeminės televizijos išjungimą viešoje erdvėje pateikiama labai daug, bet ji taip įvairiai interpretuojama, kad į technologijas nesigilinantiems žmonėms tikrai nelengva tame žinių sraute susigaudyti.

„Besikreipiantys į mus dažniausiai klausia, ką daryti, kad ir po spalio 29-osios būtų galima matyti TV programas ir kaip tai padaryti taupiai. Pirmiausia mes žmones nuraminame: kaip dabar galima priimti eteriu siunčiamus signalus TV antenomis, taip ir toliau bus galima naudotis šiuo daugumai įprastu būdu. Be to, tai bus vienintelė galimybė matyti lietuviškas skaitmeninės televizijos programas nemokamai“, – teigia Egidijus Ropė.

Įsidiegę skaitmeninę antžeminę televiziją, Lietuvos gyventojai šiuo metu gali nemokamai matyti iki 14 nacionaliniu mastu siunčiamų TV programų: „Balticum TV“, „BBC World“, BTV, „Info TV“, „Lietuvos ryto TV“, „Liuks!“, LNK, LTV, LTV2, „Sport 1“, TV3, TV1, TV6, „TV Polonia“.

Telecentras jau septynerius metus savo antžeminiais tinklais siunčia ne tik analoginės, bet ir skaitmeninės televizijos programas. Išjungus analoginę antžeminę, skaitmeninė antžeminė televizija – liks. „Nereikėtų pasiduoti gąsdinančiai kai kurių reklaminių kampanijų retorikai – spalio 29-ąją neatsitiks nieko baisaus. Tiesiog iki to laiko reikėtų pasitikrinti, ar turima įranga yra pritaikyta skaitmeninės televizijos signalams priimti. Jeigu nepritaikyta, galima nesunkiai tuo pasirūpinti“, – aiškina Telecentro komercijos direktorius.

Pirmiausia reikėtų pasitikrinti televizoriaus technines charakteristikas. Jeigu jame nėra integruoto DVB-T imtuvo, galima nusipirkti naują televizorių arba pigesnis variantas – įsigyti išorinį DVB-T imtuvą (TV priedėlį). Žymėjimai „DVB-T“, „H,264/MPEG-4“, „AVC“ reiškia, kad įrenginys yra pritaikytas skaitmeninei antžeminei televizijai. Jeigu naudojama antena yra decimetrinė – puiku, ji turėtų tikti. Tik kai kuriose atokesnėse nuo siuntimo stočių vietose dar gali prireikti ir antenos stiprintuvo.

Telecentro tinklai išplėtoti visoje Lietuvoje – jais perduodami skaitmeninės antžeminės televizijos signalai pasiekiami jau daugiau nei 90 proc. šalies gyventojų. Bendrąją informaciją apie tai, kur Lietuvoje šiuo metu veikia skaitmeninės antžeminės televizijos ryšys, teikia LR Ryšių reguliavimo tarnyba, ar jis veikia konkrečioje gyvenamojoje vietoje, galima pasitikrinti interneto svetainėje http://epaslaugos.rrt.lt/bc/TVD_C.aspx.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)