Prie Las Vegaso baigtas statyti ir naktimis veiksiančios Saulės elektrinės bokštas (Video)  (18)

Kompanija SolarReserve baigė vieną iš pagrindinių etapų, skirtų projektui „Crescent Dunes Solar Energy Project“ įgyvendinti - sėkmingai pastatytas Saulės šilumos koncentratoriaus bokštas.

Pastarasis projektas numato netoli Las Vegaso (JAV) esančios saulės elektrinės statybą, kuri galės veikti net ir naktimis. Tam bus panaudojama išlydyta druska: ši saugos dienos metu sukauptą šiluminę energiją, vėliau iš jos gauta elektra naktį bus tiekiama miestui. Saulės spindulius daugybė veidrodžių koncentruos į didžiulio – 165 metrų aukščio bokšto viršūnę. Kompanijos atstovų teigimu, pastaroji saulės elektrinė iki 2013 m. pabaigos pasieks 110 MW galią. Saugyklų talpose įkaitinta druska leis elektrinei veikti visu pajėgumu be tiesioginės Saulės šilumos iki 10 valandų. Taip Crescent Dunes Solar Energy Project gali tapti visaverčiu elektros energijos šaltiniu, galinčiu aprūpinti elektra dalį Las Vegaso.

SolarReserve projektas skiriasi nuo analogiškų tuo, jog naudojamas tik vienas energijos kaupiklis – išlydyta druska. Ji kaupiama atskirame rezervuare ir kurio patenka į šilumokaitį elektros energijos gamybai. Atvėsusi druska keliauja į kitą rezervuarą iš kurio kyla į bokšto viršų ir iš naujo įkaitinama Saulės spindulių.

Vasarą kompanija SolarReserve planuoja aplink bokštą pastatyti apie 10 tūkst. maždaug dviejų kvadratinių metrų ploto veidrodžių. Veidrodžiai atspindės Saulės šviesą ir nukreips ją į specialų maždaug 30 m skersmens koncentratorių. Veidrodžiai aplink bokštą bus išdėstyti didesniu nei 3 km spinduliu.

Į projektą pati kompanija investuos apie 260 mln. JAV dolerių, tuo tarpu valstybinės investicijos sudarys apie 737 mln. JAV dolerių.

Aut. teisės: Faceit.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (18)

Susijusios žymos: