10 mokslinės fantastikos ginklų, kurie jau egzistuoja ir realybėje  (7)

Ar kada susimąstome, jog dabar įgyvendinami kariniai projektai yra labai artimi tiems, apie kuriuos prieš kelis dešimtmečius fantazavo drąsiausi mokslinės fantastikos rašytojai?

Kai kurie šių ginklų atrodo tarsi atkeliavę tiesiai iš fantastinių filmų, tačiau šie lazeriai, robotai, šviesos ir mikrobangų ginklai yra realūs. O kai kurie – jau ir naudojami karo zonose, rašo portalas wired.com. Tai – granatsvaidis XM-25. Jis turi lazerinį taikiklį ir kompiuterį, kuris užprogramuoja granatas sprogti tuo metu, kai jos skrenda šalia taikinio. Taigi, už sienos ar apkase pasislėpęs priešas nebėra saugus.

Nuotoliniu būdu valdomi robotai tarnauja specialiosioms pajėgoms ir įvairioms pagalbos tarnyboms, tiesa, dažniausiai paieškoms ir žvalgybai. Tačiau tai truks neilgai, nes vis daugiau gamintojų tokius robotu ir apginkluoja. Tiesa, gamintojai mėgsta pabrėžti jų nemirtinas galimybes – paleisti dūmų uždangas, ašarines dujas. Šis robotas, pavadintas MAARS (Modular Advanced Armed Robotic System) turi keturis granatsvaidžius ir kulkosvaidį.

Šis ginklas – JAV korporacijos „Raytheon“ kūrinys. Tai - mikrobangų patranka, kurios spindulys sukelia jausmą, tarsi degtų oda. Tai nemirtinas ginklas, tačiau jis turi ir kelis trūkumus – neefektyvus lietuje ar rūke, nes vandens lašeliai išsklaido mikrobangas, kiek per didelių gabaritų, ir kariškių nuomone, kol kas nepakankamai galingas.

Pastebėjus besiartinant įtartiną objektą, jį galima įspėti didelio nuotolio akustiniu prietaisu (Long Range Acoustic Device). Bet kas, esantis arčiau nei 300 metrų atstumu, turės užsikimšti ausis ir sprukti iš jo poveikio zonos. Šis nemirtinas ginklas jau naudojamas neleisti priartėti piratų laivams ir gatvių riaušėms malšinti.

Dronai, arba bepiločiai orlaiviai, naudojami vis plačiau ir net sugeba pakeisti reaktyvinius naikintuvus. Pavyzdžiai, vieni garsiausių bepiločių lėktuvų, „Predator“ (Plėšrūnas), nukovė nemažai Al Quados ir Talibano kovotojų, tiesa, nuo jų žuvo ir nemažai civilių. Jie vis plačiau naudojami ir Izraelio armijoje.

Bepiločių orlaivių valdymui jau nereikia tikrų pilotų - tokie lėktuvai valdomi nuotoliniu būdu iš specialaus valdymo punkto.

Šviesos granatos skirtos apakinti ir sutrikdyti žmones, tačiau jos turi gana prastą reputaciją – nors ir laikomos nemirtinu ginklu, nuo jų yra ir žuvusių, ir apkurtusių karių.

Net įžūliausius įsibrovėlius turėtų sustabdyti elektrinio išlydžio mina, iššaunanti 24 elektrodus, kuriais teka aukštos įtampos srovė. Tai – galingesnė „Taser“ ginklo, naudojamo policijoje, versija.

Šio ginklo, pavadinto savadarbiu rankiniu LED nukenksmintoju (Do-it-yourself Handheld LED-Incapacitator) galingų šviesos diodų mirksėjimas sukelia būseną, panašią į jūros ligą. Jį sukūrė ne karinė korporacija, o du išradėjai, kurie teigia, kad šio prietaiso dalims pakako 250 JAV dolerių, ir net paskelbė internete instrukciją, kaip jį pasigaminti patiems. Išradėjų teigimu, jis turi ir nemažą privalumą – galima perjungti į diskotekos režimą, na, o kai prireikia svečius išprašyti namo...

Jei nėra aišku, ar tolumoje pasirodęs objektas kelia grėsmę, nebloga mintis prieš paspaudžiant gaiduką būtų jį įspėti. Tą galima padaryti specialiu lazeriu LA-9/P, kurio žalias spindulys pasieks žmones, esančius net už 4 kilometrų.

Ši ant visureigio sumontuota „ Boeing“ gamybos lazerinė patranka „Laser Avenger“ gali numušti lėktuvą. Jos lazerio spindulys nėra labai galingas, tik 1 kilovato, tačiau „ Boeing“ teigimu, ji buvo sėkmingai išbandyta ir sugebėjo numušti 50 skirtingų tipų skraidančių taikinių. O „Northrop Grumman“ jau kuria 100 kilovatų galios lazerinę patranką.

Aut. teisės: MokslasPlius
MokslasPlius

(191)
(2)
(34)

Komentarai (7)