Architektūros "neformatas": kuo pagyvinti miesto veidą? (Foto)  (0)

Nesunku numanyti, kad miesto svečiai prie tokių pastatų ne tik stabteli, bet ir bent jau pagalvoja apie fotografiją atminčiai. Pasaulyje architektūros "neformato" pavyzdžių – ne vienas ir ne du. Kviečiame susipažinti su keletu įspūdingiausių.

Kanzaso miesto viešoji biblioteka (Misūris, JAV) Šis Kanzaso senamiesčio centre įgyvendintas projektas – viena iš netikėčiausiai atrodančių miesto pagyvinimo/atgaivinimo idėjų. Miesto gyventojų buvo paprašyta išrinkti, kokių svarbiausių ir labiausiai Kanzasą reprezentuojančių literatūros kūrinių pavadinimai turėtų būti užrašyti ant fasado "knygų" nugarėlių. Jomis buvo dekoruotas šalia bibliotekos pastatytos daugiaaukštės mašinų stovėjimo aikštelės sienos – kad paskatintų miesto gyventojus apsilankyti viešojoje bibliotekoje. Įspūdingas vaizdas, tiesa?

"Miško spiralė" – F. Hundertwasserio pastatas (Darmstadas, Vokietija) "Miško spiralė" Darmstade buvo "sukama" nuo 1998 iki 2000 m. Jos autorius – garsus austrų architektas ir dailininkas Fridensraichas Hiuntertvaseris (Friedensreich Hundertwasser), pasaulyje išgarsėjęs revoliucinėmis, spalvingomis architektūros dizaino idėjomis, atskleidžiančiomis netradicines, organiškas formas (pvz., svogūno formos kupolai). Šiame pastate įrengti 105 apartamentai. Jų juostos sukasi aplink vaizdingą kiemą su tekančiu upeliu. Pastato viršutinėje dalyje įrengtas restoranas ir kokteilių baras.

Paryžiaus universitetas Augalai, galima sakyti, apsigyveno ant pastato sienų. Panašu, kad su jais susigyveno ir pats pastatas!

Bišopo pilis, "su Dievo pagalba statoma nuo 1969-ųjų" Džimas Bišopas (Jim Bishop) šią akmens ir geležies tvirtovę tebestato. Jo tikslas – iki savo mirties užbaigti statinį. Tiesa, nuveikti jam dar liko tikrai daug dalykų, nes idėjos autorius pilį norį apjuosti grioviu, ant išorinės sienos įrengti "amerikietiškus kalnelius", o visą ansamblį papildyti dar viena pilaite, skirta jo žmonai Fibei (Phoebe).

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(16)
(0)
(0)

Komentarai (0)