„Microsoft“ kuria žmogaus nuotaikas nustatančią programinę įrangą  (1)

Bendrovės „Microsoft“ Azijos tyrimų padalinys šiuo metu kuria išmaniesiems telefonams skirtą „MoodScope“ programinę įrangą, kuri renka duomenis apie tai, kaip vartotojas naudoja savo mobilųjį įrenginį ir pagal šią informaciją bando nuspėti kokios nuotaikos jis yra, praneša Phys.org.

Pirmieji tokią programą turinčio telefono bandymai parodė, kad ji pasižymi 66% tikslumu, o pritaikius ją konkrečiam vartotojui šis rodiklis išauga iki 93%. Tyrėjai, sukūrę programinės įrangos prototipą, savo bandymų rezultatus paskelbė „Microsoft“ interneto svetainėje.

Tam, kad sukurtų žmogaus nuotaikas nuspėti galinčią programinę įranga, mokslininkų komanda parašė kodą, kuris renka duomenis apie išmaniajame telefone naudojamą el. paštą bei kitas programėles, savininko susirašinėjimą SMS žinutėmis, atliekamus skambučius, interneto naršyklės naudojimą, net buvimo vietą. Vėliau programa buvo papildyta keliais algoritmais, kurie apdoroja šiuos duomenis ir pagal juos nurodo kokios nuotaikos yra žmogus.

Išmanųjį telefoną su jame įdiegta programėle testavo atsitiktinai parinkti 32 savanoriai. Per dviejų mėnesių laikotarpį jie taip pat turėjo patys reguliariai įvertinti savo nuotaiką – ši informaciją pasitarnavo tyrėjams besiaiškinant kaip tiksliai veikia programa. „MoodScope“ sugeba skirti iš viso aštuonis nuotaikų tipus ir pasakyti ar telefoną naudojantis žmogus yra laimingas, įsitempęs, atsipalaidavęs, ramus, nuliūdęs, susijaudinęs, patiriantis stresą ar nuobodžiaujantis.

Technologiją sukūrę mokslininkai mano, kad „MoodScope“ programos funkcionalumą galima išplėsti taip, kad ji pranešimus apie savininko nuotaiką galėtų reguliariai ir automatiškai siųsti į „Facebook“ ar kitus socialinius tinklus. Programos surenkamus duomenis taip pat galėtų naudoti tokios tarnybos kaip „Netflix“ ar „Spotify“ tam, kad vartotojams pateiktų jų nuotaiką atitinkančius filmus ar muziką.

Mokslininkai taip pat pažymėjo, kad programą išleidus į rinką, gali kilti nemažai diskusijų dėl vartotojo informacijos privatumo ir jo pažeidimų. Vis dėlto, kūrėjai mano, kad programos naudingumas turėtų nusverti galimas tokio pobūdžio problemas.

Žemiau pateikiame „MoodScope“ kūrėjų parengtą vaizdo įrašą, kuris detaliai supažindina su naująja programa:

Aut. teisės: 15min.lt

(1)
(0)
(0)

Komentarai (1)