Premjeras: grąžinsim balų sistemą, mirtinų avarijų kaltininkai teisių neteks visam gyvenimui  (52)

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius tikina, kad Vyriausybė jau rengia priemones nedrausmingiems vairuotojams tramdyti. Pasak premjero, artimiausiu metu bus grąžinta baudos balų sistema, o mirtinas avarijas sukėlę neblaivūs vairuotojai teisės vairuoti neteks visam laikui.

„Tikrai nenorėčiau sutikti su ta mintim, kad niekas nėra daroma, bet reikia pripažinti, kad Saugaus eismo komisija (Valstybinė eismo saugumo komisija) sprendžia šias skaudžias problemas ir nesėdi rankų sudėjusi. Turiu pasakyti, kad yra ruošiami įstatymų projektai, kurie bus pateikti Seimui rudenį“, – antradienį „Lietuvos radijui“ sakė Premjeras.

A. Butkevičius plačiau pristatė Vyriausybės ir Policijos departamento rengiamas priemones, kurios turėtų užtikrinti eismo saugumą šalyje.

Premjero teigimu, bus siekiama grąžinti anksčiau galiojusią baudos balų sistemą, kai vairuotojai už pakartotinius nusižengimus netenka vairuotojo pažymėjimo.

„Pirmiausia nuspręsta siūlyti Vidaus reikalų ministerijai derinti su institucijomis Administracinių teisės pažeidimų kodekso pakeitimo dėl baudos taškų, noriu pabrėžti, sistemos įteisinimo projektą“, – pranešė premjeras.

„Taip pat sustiprintos policinės priemonės, kiekvieną savaitgalį rengiami reidai – visą vasarą specialios policinės priemonės, kuomet stabdomi visi vairuotojai iš eilės ir tikrinamas jų blaivumas. (…) Kiekvieną mėnesį apie planuojamas priemones prevenciškai įspėjame vairuotojus ir viešai išplatiname informaciją apie savo akcijas“, – sakė A. Butkevičius.

Pasak Vyriausybės vadovo, prie eismo saugumo gali prisidėti visi piliečiai, kurie netrukus turės daugiau galimybių patogiai susisiekti su policija.

„Metų pabaigoje patobulinsime vadinamą elektroninės policijos portalą, sukursime specialią programėlę, kad, išmaniuoju telefonu užfiksavus pažeidimą, vienu mygtuku bus galima nuotrauką persiųsti policijai“, – patikino A. Butkevičius.

Pasak premjero, ketinama imtis itin griežtų priemonių girtiems vairuotojams, sukėlusiems mirtinas avarijas, tramdyti – šie netektų teisės vairuoti visam gyvenimui.

„Aišku, bus paruošti netgi kai kurie įstatymo projektai, kalbant apie Baudžiamojo proceso kodekso pakeitimus, kad, jeigu neblaivus vairuotojas padarė avariją, tos avarijos pasekmės yra labai liūdnos, tai teisės turėtų būti atimamos teisės visam laikui“, – teigė A. Butkevičius.

Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt

(8)
(0)
(0)

Komentarai (52)