14 šūvių per 1 s: ukrainietis studentas susikonstravo gumučių kulkosvaidį (Video)  (2)

Timpa (liaudiškai – tiesiog „ragatkė“) šiais išmaniaisiais laikais – pasenęs žaisliukas. Tačiau dizainą studijuojantis 18-metis ukrainietis Aleksas Špetnyj (Alex Shpetniy) timpos idėją išplėtojo į fantastišką gumyčių kulkosvaidžio projektą. Ne tik išplėtojo, bet ir įgyvendino: idėjai suteikė gyvą – užtaisomą ir po 14 šūvių per sekundę atliekantį – fizinį pavidalą.

Gumyčių kulkosvaidis „Rubber Band Machine Gun“ (RBMG) vienu gaiduko paspaudimu pro 16 „vamzdžių“ gali iššauti net 672 gumytes, o užtaisai – plaukų surišimui skirtos gumytės – nuskries iki 8 metrų. Jei toks užtaisas pataikytų į žmogų, „kibtų“ gana „skaniai“. Ginklo autorius neslepia planuojąs šiemet pradėti prekiauti savo konstrukcijos kulkosvaidžiais.

Neįprastas kulkosvaidis varomas penkių AA dydžio baterijų energija, o iš naujo užtaisytas visiems 672 šūviams gali būti per keletą minučių. A. Špetnyj savo kulkosvaidį pasigamino senovinės patrankos, kuri vadinama gatlingu, pavyzdžiu. Gatlingo išradėjas – Ričardas Gatlingas (Richard Gatling). Šis ginklas naudotas 1860 m. Amerikos pilietiniame kare.

Prie savo šedevro A. Špetnyj sugaišo metus. Autorius mano, kad tai – pažangiausias pasaulyje tokio tipo ginklas. Įgūdžių konstruoti techniką jis įgijo konstruodamas lėktuvų modeliukus. Kad tokių žaislinių ginklų poreikis būtų didžiulis, demonstruoja „Kickstarter“ statistika: jis sulaukė jau 70 tūkst. JAV dolerių paramos, nors planavo pasitenkinti vos 5 tūkst. Manoma, kad šiemet prekyboje pasirodysiantis ginklas kainuos apie 80 svarų (apie 320 litų).

„Kai buvom vaikai, kariauti timpomis būdavo labai smagu. O dabar šaudyti iš gumyčių kulkosvaidžio galės pratintis įvairaus amžiaus vaikai, – beržinio (tiesiogine ir perkeltine prasme) ginklo perspektyvomis dalijasi A. Špetnyj. – Su juo kiekvienas galės pasijusti tikru Rembo ir į priešą paleisti visą gumyčių uraganą.“

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(17)
(0)
(0)

Komentarai (2)