Rusijoje siūloma sukurti atskirą rusišką internetą ir jį pavadinti Kūlverstuku  (14)

Rusijos senatorius Maksimas Kavdžaradzė sako, kad Rusija turėtų pagalvoti apie nuosavo interneto kūrimą, nes dabartinė interneto sistema yra per daug priklausoma nuo JAV. Pasak senatoriaus, naująjį kūrinį galima būtų pavadinti animacinių personažų krokodilo Genos arba Kūlverstuko vardu.


„Mums reikia pagalvoti apie savo vidinės informacinės sistemos sukūrimą, kad būtume nepriklausomi nuo JAV. Priešingu atveju, informacija ir toliau nutekės“, – sakė jis komiteto posėdyje.

Pasak jo, Rusija gali sukurti tinklą kartu su Baltarusija, Armėnija, Kazachstanu, Kirgizija, Tadžikistanu, arba su Azijos – Ramiojo vandenyno šalimis. „Mūsų premjeras yra ir „Facebook“, ir „Twitter“, visi dabar socialiniuose tinkluose skelbia, kur buvo. Bet kažkas šią informaciją surenka“, – M. Kavšaradzę cituoja Rusijos naujienų agentūra „RIA Novosti“.

Jis pabrėžė, kad toks tinklo sukūrimas padėtų apsisaugoti visai šaliai, kurioje „vykdomos kibernetinės ir informacinės atakos ir mėginama padalyti visuomenę.“

M. Kavdžaradzės nuomone, tokios priemonės kūrimas galėtų būti finansuojamas iš regioninių Rusijos biudžetų. „Kaip mes vadinsime naująją paieškos sistemą – Krokodilas Gena ar Kūlverstuku – visiškai nesvarbu“, – sakė jis.

Krokodilas Gena ir Kūlverstukas yra žymaus Rusijos animacinio filmo herojai.

Aut. teisės: 15min.lt
(12)
(0)
(0)

Komentarai (14)