Rusijos miestas panoro jungtis prie Estijos  (5)

Su Estija besiribojančio Ivangorodo miesto (miestas Rusijoje, Leningrado srities pietvakariuose) gyventojai išsiuntė peticiją Rusijos ir Estijos prezidentams su prašymu, kad jų miestas taptų Estijos dalimi, – skelbia Rusijos naujienų tarnybos, kurias cituoja portalas Rferl.org.

Ivangorodo miesto tarybos deputatas Jurijus Gordeyevas parašė laišką ir išsiuntė peticijas Maskvai ir Talinui su 660 Ivangorodo piliečių parašais (mieste iš viso 11 tūkst. gyventojų).

J.Gordeyevas priminė, kad Ivangorodas ir kai kurios sritys palei Rusijos-Estijos sieną buvo Estijos dalimi prieš 300 metų. Taigi, pasak jo, miestas turėtų grįžti Estijos jurisdikcijai.

Ivangorodas yra dešiniajame Narvos upės krante, priešais Estijos miestą Narvą.

J.Gordayevo teigimu, peticijos tikslas atkreipti dėmesį į miesto problemas.

„Mūsų biurokratų savivalė ir visiškas regiono valdžios abejingumas problemoms privertė mus tai padaryti“, – rašoma laiške Rusijos prezidentui.

Anot J.Gordayevo, Ivangorodo bėdos prasidėjo prieš trejus metus, kai Ivangorodo sritis buvo panaikinta ir inkorporuota į Kingiseppo sritį. J.Gordayevo teigimu, dėl to miestas dabar į biudžetą surenka 50 mln. rublių mažiau. Taip pat, pasak jo, gyventojų nepasitenkinimą kelia didėjantys komunaliniai mokesčiai – esą jie dabar 60-70 proc. didesni nei kaimyninime Kingiseppe.

„Žinoma, nebus jokios Ivangorodo integracijos į Estiją“, – tvirtino Gordoyevas, – „Aš tai puikiai supratu. Be to, tai – ne Estijos prezidento kompetencija, o Rusijos prezidento. Tačiau aš parašiau laišką, nes niekas nekreipia dėmesio į problemas“.

Aut. teisės: 15min.lt

(22)
(3)
(3)

Komentarai (5)