Požiūris: neatmestina, kad Rusijos planuose – koridorius iš Kaliningrado į Baltarusiją per Lietuvą

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

Grybautojas 2014-09-01 12:29
Laikas kelti klausimą dėl Kaliningrado srities priklausomybės. Pagal tarptautines teises tai dar nepatvitinta priklausomybė Rusijai. Ar klystu?
TAURAS 2014-09-01 13:10
Klysti. Išvis, niekas tikrai nepuls Lietuvos. Rusija negali prilygti NATO ir negali veltis į jokius karus su ja. Ukraina yra visiškai kitas variantas. Man juokinga kai Lietuvos politikai šneka tokias pasakas. Aš išvis nesuprantu Lietuvos užsienio politikos. Mes lyg esam kažkokie marionetes, kurios purškia šūdą ant Rusijos, kad ir kas bebūtu. Neteisinu nieko, bet kam to reikia? Normalios šalys kurios tikrai gali kažką pasakyti, ir tai prityli, o čia mat lietuvaičiai didvyriai šūkauja. Man ko toliau to labiau susidaro tokia nuomone, kad SSRS niekada nežlugo. Tik užsidengė "demokratijos" apsiaustu. Arba mūsų politikai tikrai yra tokie durni, kokie dedasi.
laikas 2014-09-01 14:28
"Arba mūsų politikai tikrai yra tokie durni, kokie dedasi." - ir taip, ir taip. Ir durni, ir dar tokiais dedasi.
Broniusg 2014-09-01 15:11
Bravo ! Kaip pirštu į akį !
sloggi 2014-09-01 15:57
"Better safe than sorry" yra toks posakis.
Absoliutas 2014-09-01 17:17
Ir stalinas panasiai sake, Hitleris nepuls rusijos, bet...
Justraz 2014-09-01 19:35
Pabandykim įsivaizduoti... per naktį sukuriamas tunelis Kaliningradas/Baltarusija .. Baltijos šalys tampa izoliuotos, o ir taip gynybos ne kažką, būtų turbūt per savaitę viskas užimta, nesicackintų Rusai...
mirtis 2014-09-01 19:51
Ka cia pezat? Kaip ir sake zmogus, Rusija negali lygintis su NATO. O Lietuva gins jei ne NATO, tai Lenkija, Latvija ir Estija tikrai(o 4 ar net daugiau valstybiu likimo valiai niekas nepaliks), taip kaip mes eisim ju ginti! Kodel? Todel kad po Estijos ir Latvijos ateis ir Lietuvos eile, o po Lietuvos ir Lenkijos ir taip t.t. Visi gerai zino auksine taisykle: GINK KAIMYNA !!! Lygiai del tos pacios priezasties Lenkija su baltijos salim arsiausiai rekauja siuo klausimu. Tik reikalas tas jog mes vistik priklausom NATO ir ne vien, mes esam ES nare, gal uzmirstat sita? Del sios priezasties Rusija tikrai nekis nagu prie Lietuvos, cia jum ne antras pasaulinis karas, kur jegos buvo apylyges, dabar NATO taip stipriai atsipleses nuo artimiausiu gresmiu, kad near ko cia ir aptarineti ! Dar toks reikalas, NATO kaupia patirti pastoviai kariaudama, o kitos salys tik is pratybu metu. Na dar Rusija buvo gavus leidima dalyvauti kaikur su NATO, bet atrodo jog dabar ten durys uzsidaro... Bet situacija tokia kad mes esam buferine valstybe! Ir agresijos atveju karas vyks CIA, labai gaila, bet tokia musu padetis, todel ir priglaude mus taip greitai I si aliansa, musm tiesa sakaqnt net pasirinkimo nedave niekas Tik nereikia myst apie isstojima, nes jei butume Rusijos sudety, ten taip pat atliktume buferines valstybes vaidmeni. Nepriklausomos Lietuvos atvejis neimanomas del perdideles itakos plustancios is Rusijos bei kitu saliu, o galiausiai konflikto atveju mes vistiek stovesim musio lauke.
immortallt 2014-09-01 20:53
Jei bus neva "lietuvos piliečiai" kurie Klaipėdos krašte sukils ir Žemaitija panorės atsiskirti ir prisijungti prie Rusijos, po to dar koks regionas. Rusija oficialiai nekariauja. Ir ką? Net jei teritorijos nieko nelaimės, aukų tūkstančiai, infrastruktūra sunaikinama, ekonomikos Lietuvoje nelieka. Tai ne Ukraina, kuri kokius 15x didesnė.
Ernestass 2014-09-01 21:52
Sukilimų iš niekur nepadarysi jei ten iš anksto nėra neramumų. Jei žemaitija norėtų atsiskirti tada pirma reiktu paklausti mūsų pačių, ko taip nusigyvenome, kad nuo mūsų jau savi Lietuviai bėga. O kalbėti apie kažkokią Nato persvarą, tiesiog juokinga. Technologinis pranašumas tik keletos metų, ne daugiau. Laivyboje tik išlaikoma didelė persvara, o po to, mažai kur Rusai reikšmingai atsilieka. EU būtų nušluota Rusijos pilnos agresijos atveju ir be Amerikiečių apie jokią prasmingą gynyba arčiau nei Vokietija ar Prancūzija net nėra reikalo kalbėti: http://isiseurope.wordpress.com/2013/10 ... -strength/ Rusija šiuo metu išgyvena imperinio laikotarpio gynybos finansavimą: http://thediplomat.com/2014/04/russian- ... ing-soars/ Tam, kad geriau suvoktume juos kiekius, pažvelkime į ankščiau egzistavusių imperijų karines išlaidas: http://en.wikipedia.org/wiki/Military_budget Pasaulis kai kur ginkluojasi stipriau nei per šaltąjį karą ir šio fakto ignoravimas Europai gali labai stipriai atseiti. Ji jau yra kritikuota dėl nesugebėjimo nešti savo pačios saugumo naštą, o jūsų atsiliepimai tik parodo tipiškas vakarietiškas iliuzijas apie pasaulio realybes: http://www.nytimes.com/2011/06/11/world ... .html?_r=0 http://www.defenseone.com/ideas/2013/10 ... ato/72281/ http://www.foxnews.com/world/2014/06/03 ... n-members/
huinia.huini 2014-09-01 22:43
ne savaites neprireiktu
Westside7 2014-09-02 00:02
Peršasi išvada,kad dalis komentatorių apskritai nelabai tesigaudo tarptautiniuose sąntykiuose ir net nelabai suvokia,o ir nenori suvokti kas vyksta ir kaip vyksta. Kyla klausimas kokios tokio mąstymo priežastys?Nomenklatūrinė praeitis?Acto garintojų pseudopatriotinė šutvė? Slavų kilmės asmenys? Visais atvejais po pavyzdį artimame rate turiu. linkėjimai Arnui beje.
mirtis 2014-09-02 00:58
Pamirskit jus ta Lietuva kaip atskira valstybe, jug neliks Lietuvos kaip valstybes, bus viena is ES valstiju. Kitaip ES subyra !!! Tai ir ziuret reikia i ne atskiras valstybes. Ir is to matom kad pagal saibas armijai JAV pirma, toliau ES su savo dvigubai mazesniu biudzetu nei JAV, toliau Kinija ir po to Rusija. Keliu dienu technologinio issiverzimo uztenka nusluot visa valstybe. Jug antra pasaulini atomine nutrauke, o panaudota ji buvo tikrai ne po dvieju metu po isradimo, o ISKARTO. Tai jus cia galit man neskiest. Bendrai paemus aisku laimetoju nebus, visos salys prasileis ir grydim i akmens amziu
AP0323 2014-09-02 08:43
kokiais ginklais kariaus 3-iam pasauliniame kare nesvarbu, bet ketvirtas vyks su lazdomis...
mirtis 2014-09-02 15:39
Biski apgailetina kaip Alberto istarta fraze vartojama kaip asmenine...