Rusijos hakeriai įsilaužė į Baltųjų rūmų tinklą  (0)

Programišiams, kurie pastaraisiais mėnesiais vykdė išpuolius prieš JAV Valstybės departamento interneto svetainę, pavyko rasti silpną vietą ir jie pateko į kompiuterinę Baltųjų rūmų sistemą.

Pasak CNN, šiuo metu dėl išpuolių kaltais yra laikomi įsilaužėliai, kurie dirba Rusijos vyriausybei ir šį incidentą vadina viena iš rimčiausių visų laikų kibernetine ataka. Įsilaužėliai gavo priėjimą prie informacijos apie prezidento Baracko Obamos darbo grafiką realiu laiku ir ne tik apie viešus, bet ir slaptus susitikimus, kurie žinomi ribotam žmonių skaičiui. Nusikaltimo tyrėjai mano, kad kibernetinių nusikaltėlių ataka prieš Baltuosiuos rūmus prasidėjo prieš kelis mėnesius, gavus prieigą prie darbuotojų elektroninio pašto. Baltieji rūmai pareiškė, kad esama spraga, per kurią įsilaužėliai pateko į sistemą, suteikia prieigą prie vadinamųjų „neslaptų sistemų“ ir į nusikaltėlių rankas ypatingai svarbi informacija nepateko, tačiau šis teiginys prieštarauja situacijos apibūdinimui kaip „vienos iš visų laikų rimčiausių“. JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Benas Rhodesas sakė, kad hakeriai negavo prieigos prie slaptos Baltųjų rūmų kompiuterių tinklų informacijos: „Mes Baltuosiuose rūmuose turime skirtingas sistemas: neslapta, slapta ir visiškai slapta. Nemanome, kad mūsų slaptosios sistemos buvo nulaužtos.“

Incidento tyrime dalyvauja FTB, JAV slaptoji tarnyba ir JAV žvalgybos agentūra. Pasak CNN, nepaisant to, kad išpuolis vyko iš įvairių planetos vietų, ekspertams pavyko nustatyti, kad tai yra įsilaužėlių dirbančių Rusijos vyriausybei ataka.

Benas Rhodesas interviu atsisakė patvirtinti ar tikrai Rusijos vyriausybei dirbantys hakeriai bandė įsilaužti į kompiuterių sistemas Baltuosiuose rūmuose:

„Aš neketinu gilintis į detales kaip mes stebime kibernetinio saugumo srities operacijas, tačiau galiu pasakyti, kad Rusija tikrai yra aktyvi kibernetinėje erdvėje ir į šnipinėjimo srityje. Ir mes imamės atsargumo priemonių.“

Anksčiau JAV pareigūnai jau ne kartą kibernetiniai išpuoliais kaltino Rusiją, Iraną ir Kiniją. Rugsėjį JAV Senatas pranešė, kad su Kinijos vyriausybe susiję programišiai nuolat puldinėja JAV bendrovių, kurios užsiima JAV karių ir karinės įrangos transportavimu, kompiuterinius tinklus, o buvęs JAV Nacionalinio saugumo agentūros vadovas Maikas Makonelis (Mike McConnell) pareiškė, kad Jungtinės Valstijos yra bejėgės prieš Kinijos įsilaužėlius.

Aut. teisės: TOPCOM
TOPCOM

(25)
(2)
(23)

Komentarai (0)