Svajonių būstas mėgstantiems pabūti vienumoje – kilnojama kapsulė (Foto)  (1)

Ne namas, o vienoje vietoje ilgai neužsibūnančio vienišiaus troškimas. Jam nereikia nei centralizuotai tiekiamos elektros energijos, nei vandens. O kadangi toks būstas tesveria 1,5 tonos, jį įmanoma pervežti į bet kurią vietą pasaulyje.

Tokį namuką – „Ecocapsule“ – sumanė slovakų architektai „Nice Architects“. Tiesa, kurdami išskirtinį būstą jie galvojo ne apie gyvenamąją vietą mėgstančius keisti asmenis, o apie tai, kaip patenkinti būsto stygių. Architektų sugalvotas gyvenamasis namas „Ecocapsule“ nesujungtas nei su elektros tinklais, nei su vandens tiekimo sistemomis: būstas energijos tiekimo prasme visiškai nepriklausomas.

Namas aprūpintas elektra įkraunamu akumuliatoriumi.Šis būstas nešvaisto ir lietaus vandens – jį surenka, o prireikus panaudoja virtuvėje bei tualete. Iš viso „Ecocapsule“ funkcionuoti neprijungtas prie energijos išteklių gali metus. Tikriausiai vienintelis šio būsto trūkumas – jis labai nedidukas. Čia vos 10 kvadratinių metrų ploto. Kapsulės aukštis – 2,55 metro, ilgis – 4,45 metro ilgio, plotis – 2,25 metro. Tačiau kapsulėje yra miegamasis, patalpa darbui, virtuvės zona, dušo kabina ir tualetas.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt

(41)
(2)
(39)

Komentarai (1)

Visi šio ciklo įrašai