„Phonejoy“: pigi, bet universali ir labai įdomi žaidimų konsolė (Foto, Video, Apžvalga)  (0)

Išmaniaisiais įrenginiai ir jų aksesuarais prisotinta rinka sunkiai beišgali sudominti vartotojus naujomis idėjomis, tačiau entuziastingi ir kūrybiški gamintojai vis dar suranda laisvų nišų ir pasiūlo iš ties įdomius ir nestandartinius produktus. Vienas jų - „Phonejoy“ išmaniųjų įrenginių žaidimų konsolė, kuri atkeliavo į technologijos.lt redakciją ir su malonumu buvo išbandyta bei aprašyta.

Šiek tiek istorijos

Žaidimų konsolės nėra naujiena, o pirmosios jų buvo pristatyto dar 1967 metais. Nuo tada nutekėjo labai daug vandens ir įvyko dar daugiau technologijų pasikeitimų. Dar prieš kelis dešimtmečius ne tik vaikai, bet ir vyresni entuziastai džiaugėsi mobiliosioms (angl. portable) žaidimų konsolėmis – nedideliais, nešiojamą skaičiavimo mašinėlę primenančiais žaidimų įrenginiais. Tačiau dabar neliko nei tokių žaidimo konsolių, nei tų pačių skaičiavimo mašinėlių. Ir viskas dėl išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių – jie kaip taifūno banga nušlavė daugybę įvairiausios mobilios elektronikos.

Prieš šią bangą atsilaikė tik universalios ir daug gerbėjų turinčios „Sony“ ir „Microsoft“ žaidimų konsolės, kurių paskutinės kartos atstovai – puikiai visiems žinomi „Microsoft Xbox One“ ir „Sony Playstation 4“. Tačiau tai visai kitas žaidimų konsolių segmentas, turintis labai mažai bendro su tikromis mobiliomis konsolėmis.

Štai tokia situaciją įkvėpė kūrybingų entuziastų būrelį prikelti iš numirusių mobilią žaidimų konsolę ir tuo pačiu, nekovoti beviltiškos kovos su universaliais išmaniaisiais telefonais bei kita modernia skaitmenine technika. Taip gimė „Phonejoy“ išmaniųjų įrenginių žaidimų konsolės projektas.

Įdomu tai, jog projektas dar pačioje „kūdikystės fazėje“ patyrė idėjos išbandymą – būtinosios lėšos projektavimui ir gamybai rinktos per „Kickstarter“ minios finansavimo projektą. Idėja pasirodė verta dėmesio – konsolei suaukotos visos prašytos lėšos ir galiausiai į rinką pristatytas visiškai išbaigtas produktas.

Šiuo metu konsolę „Phonejoy“ jau galima įsigyti visame pasaulyje, tame tarpe ir Lietuvoje.

Kas ta „Phonejoy“ konsolė ir kaip ją naudoti?

Kaip jau minėjome, pagrindinė visų senųjų mobilių žaidimų konsolių bėda – beviltiškai pralaimėta konkurencija su mobilia elektronika. Tad „Phonejoy“ kūrėjai pasuko kita kryptimi – sukūrė ne savarankiškai galinčią veikti žaidimų konsolę, o tiesiog aksesuarą jūsų turimam išmaniajam įrenginiui.

Taigi, norėdami išbandyti „Phonejoy“, turite turėti arba išmanųjį telefoną, arba nešiojamą kompiuterį.

Jei domitės išmaniųjų telefonų rinka, turbūt žinote, kad tokio tipo aksesuarų, kurie išmanųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį leidžia paversti pilnaverte žaidimų konsole, buvo galima sutikti ir anksčiau. Tačiau „Phonejoy“ turi vieną labai ryškų išskirtinį bruožą - patentuotą „EasySlider“ techninį sprendimą.

Solidus „EasySlider“ technologijos pavadinimas slepia nesudėtingą, bet labai patogų konstrukcinį sprendimą. Tik išpakavus, „Phonejoy“ atrodo panašus į paprastą nuotolinio valdymo pultelį – keli mygtukai ir jokio ekranėlio. Tačiau konsolę patraukus į šalis, „EasySlider“ technologijos dėka, ji išplatėja net iki trijų kartų. Panašiai, kaip sena gera armonika.

Ir kas iš to? O tas, kad į atlaisvėjusį konsolės vidurį galima įstatyti turimą išmanųjį telefoną ar planšetą – štai taip gimsta tikroji žaidimų konsolė su ekranu ir savo eilės laukiančiais žaidimais. Išplatėjanti „Phonejoy“ dalis prisitaiko prie konkretaus išmaniojo įrenginio dydžio ir glaudžiai priglunda. Žinoma, į šį tarpą stalinio kompiuterio ekrano neįdėsite, bet lengvai sutilps visi išmanieji telefonai ir didelė dalis planšetinių kompiuterių.

Taigi, kaip patupdyti išmanųjį telefoną į „Phonejoy“ lizdelį turbūt jau aišku, tačiau yra dar vienas labai aktualus klausimas - o kokiu būdu jis bendraus su pačia konsole? Viskas išspręsta labai paprastai, o svarbiausia – universaliai. „Phonejoy“ su išmaniaisiais telefonais ir planšetėmis bendrauja per „Bluetooth 2.1“ ir aukštesnį standartą turinčias komunikacijas. Tokius komunikacijų standartus palaiko absoliuti dauguma šiuolaikinių išmaniųjų įrenginių. O galiausiai dar viena universalumą vainikuojanti žinia - „Phonejoy“ netradicinis valdymo pultelis veikia ne tik su „Android“ ar „iOS“ platformomis, bet ir „Windows“ bei „MAC OS X“ operacinėmis sistemomis.

Ir tai dar ne visi „Phonejoy“ privalumai. Tiems, kam mobilios žaidimų konsolės atrodo kaip nerimtas laiko praleidimas, su „Phonejoy“ pagalba galima lengvai „sukonstruoti“ tikros stacionarios žaidimų konsolės analogą. Tam reikia turėti didelės raiškos sąsajos MHL adapterį (jį reikia įsigyti atskirai), kuris išmanųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį leidžia prijungti prie televizoriaus ar monitoriaus su HDMI jungtimi.

Šiuo atveju patį išmanųjį telefoną statome į specialų dėklą, kad būtų prieš akis jei prireiktų ir tuo pačiu, nemaišytų žaidimų valdymui. Tada išmanųjį telefoną per MHL adapterį sujungiame su monitoriumi. Ir viskas – turime stacionarią žaidimų konsolę: žaidimai matomi dideliame ekrane, o valdomi su „Phonejoy“ pulteliu per „Bluetooth“ sąsają.

Mūsų įspūdžiai gyvai pabandžius „Phonejoy“

Tiek bendros teorijos, prieikime prie praktikos.

Pirmiausia, prisipažinsime – nesame dideli žaidimų mėgėjai, tad ir mūsų vertinimai gali skirtis nuo tikrų šios srities gerbėjų. Kitą vertus, išbandyti per „Kickstarter“ platformą finansuotą įrenginį buvo ir smalsu, ir įdomu – kuo gi pasižymės tautos palaikymą turintis projektas?

Į rankas jį paėmėme žinodami daugmaž tiek, kiek žinote ir jūs, jei skaitėte aukščiau parašytą tekstą. Pirmiausias iššūkis, kurį teko įveikti – tai patupdyti išmanųjį telefoną į konsolės lizdą. Teoriškai viskas paprasta – konsolę ištempi į šonus, įstatai telefoną, suglaudi ir valio, ieškom žaidimų. Pratiškai gaunasi kiek sudėtingiau – pirmą kartą teko paaukoti kelias minutes apmąstymams, kol supratom, kaip konsolė išsitraukia ir susispaudžia. „Pagavus kampą“ toliau viskas vyksta automatiškai akies mirksniu – išplatini, įdedi, fiksuoji.

Sekanti dilema – o kokius gi žaidimus rimčiau išbandžius? Apsistojom ties „Asphalt 8: Airborne“ ir „Dead Trigger 2“. Nėra jie kažkuo išskirtiniai, bet kad jau buvo žinomi ir bandyti iš anksčiau vien tik su išmaniuoju, tai nusprendėm, kad bus lengviau palyginti įspūdžius.

O įspūdžiai dvejopi. Pirmiausia, žaidimų efektas nesulyginamas – su konsole visai kitas įsijautimo ir malonumo lygis. Rankos patogiai priglunda prie konsolės pultelių ir galima visa galva pasinerti į žaidimo pasaulį.

Tačiau ilgai išbūti „pasinėrus“ nepavyko – „pritrūko oro“. Kalbant paprastai – neįpratus prie valdymo mygtukų šiek tiek paskausta pirštai ir reikia daryti pertrauką. Nežinia, kaip būtų, jei žaistume kasdien ištisas savaites – gal jau po kelių dienų neliktų šio nuovargio. Tiesa, peržiūrėtose užsienio apžvalgose irgi minima, kad valdymo mygtukai galėtų būti kiek minkštesni.

Paprastai sakoma, jog geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti. Kad jau patys video apžvalgų nekuriame, tai bent jau pasidalinsime koncentruotu ir puikiai visą procesą parodančiu video pristatymu:

Kad ir kaip ten būtų, tai pirmasis atvejis, kuomet išmaniojo telefono žaidimas iš ties įtraukė. Tad bendras įspūdis – visiškai teigiamas: viskas smagu, gražu, ir veikia be trikdžių. O ir akumuliatoriaus talpos niekaip neįveikėme – jis tikrai ištveria apie 8 valandas. Mūsų bandymams buvo per akis, o ar to pakaks tikriems žaidimų fanatikams, jau nesiimame spręsti.

Tačiau tikrasis mūsų atradimas dar tik laukė, kuomet pabandėme su „Phonejoy“ pažaisti žaidimus, išmanųjį telefoną pajungus per MHL adapterį prie didelio televizoriaus ekrano. Va čia tai daiktas! Net ir tokiems beviltiškiems žaidėjams kaip mes.

Su malonumu pakartojome žaidimą „Asphalt 8: Airborne“ – dideliame ekrane efektas toks, kad kyla labai rimta konkurencija vakaro filmams ar kitoms televizijos laidoms. Žinoma, tai nėra pilnavertiškas „Microsoft Xbox One“ ir „Sony Playstation 4“ analogas, bet ir ne ta kaina, kad būtų galima lyginti.

Pirkti ar nepirkti?

Jeigu nesate paprasčiausi technikos entuziastai, kuriems tokios apžvalgos įdomios visų pirma dėl akiračio praplėtimo, tuomet neabejotinai domins esminis klausimas – verta pirkti „Phonejoy“ ar neverta.

Deja, tai vienas iš tų klausimų, kurie niekada neturi vienareikšmiško atsakymo. Juk kiekvienam daiktui savas pirkėjas. Arba kiekvienam pirkėjui savi daiktai. Tad galime pasidalinti nebent įžvalgomis ir pastebėjimais.

Akivaizdu, kad „Phonejoy“ nėra pirmos būtinybės gaminys ir iš esmės orientuotas į pramogas ir laisvalaikį. Pagal nutylėjimą, žaidimai per išmanųjį telefoną dažniausiai domina jaunimą arba daug laisvo laiko turinčius piliečius. Tad jiems ši konsolė būtų puikus įprastinių žaidimų paįvairinimo variantas.

Kitaip tariant, bent jau įtraukti „Phonejoy“ į galimų dovanų sąrašą sau ar vaikams tikrai galima – įrenginys nestandartinis, puikiai pritaikytas moderniems išmaniesiems, o juos dabar turi dauguma. Žinoma, nepirkite konsolės tiems, kas iš principo „alergiškas“ naujoms technologijoms ir net neturi šiuolaikinio išmaniojo telefono – net nebus kaip išbandyti „Phonejoy“.

Jei kalbame apie tą grupę žmonių, kurie jau išaugo iš žaidimų amžiaus ir paskendo darbų rūpesčiuose, tada nebent galime kalbėti apie poilsio akimirkas vakarais ir savaitgaliais. Jeigu tuo metu skiriate laiko televizoriui, filmams ar kitokioms pramogoms ir retkarčiais norėtųsi laisvalaikį paįvairinti nesudėtingais, bet įtraukiančiais žaidimais prie didelio ekrano, tada „Phonejoy“ irgi idealus pasirinkimas – pigus, įdomus, patogus, paprastai valdomas. Čia jau kalbame ne apie paprastą „Phonejoy“ derinuką su išmaniuoju telefonu, o apie jau minėtą galimybę sujungti tikrą stacionarią žaidimų konsolę su MHL adapteriu.

Neliktų nusivylę ir tikrieji technikos ir naujovių entuziastai, labiausiai mėgstantys nestandartinius sprendimus - šiuo atveju labai imponuoja „Phonejoy“ galimybė prisijungti prie „Windows“ bei „MAC OS X“ operacinių sistemų. Būtent dėl to „Phonejoy“ ne šiaip sau kartais vadinamas ne tik žaidimų konsole, bet ir universaliu valdymo pulteliu.

Kam to reikia? Va čia jau fantazijos klausimas. Galima su pulteliu valdyti kompiuterinius žaidimus, muzikos ir filmų grotuvą, nuotraukų peržiūrą ir daryti dar daug ką, kas tik šauna į galvą.

Taigi, kūrybingai pažiūrėjus, „Phonejoy“ galėtų būti ir namų multimedijos sistemos nuotolinis valdiklis. Tiesa, jo pirminė specializacija visai kitokia, tad kaip valdiklis ypatinga funkcijų įvairovę nepasižymi.

Sudėjus visas galimybes į krūvą, turime praktiškai universalią konsolę visai šeimai - ne toks jau prastas variantas už tokią kainą.

Na ir pabaigai, jeigu jau susigundysite įsigyti, atkreipkite dėmesį, jog „Phonejoy“ pardavinėjimas su skirtinga komplektacija. Pavyzdžiui, „Phonejoy Advanced“ rinkinys yra aprūpintas specialiais garso išvesties ir išmaniojo telefono ar planšetinio kompiuterio krovimo adapteriais, kurie, esant poreikiui, yra panaudojami daugiafunkcinius įrenginius statant tiesiai į žaidimų konsolę.

Tuo tarpu pasirinkus „Phonejoy Pro“ rinkinį, papildomai pridedamas ir specialus šios aksesuaro transportavimo dėklas bei jau minėtas įrenginių stovas, praverčiantis sujungiant stacionarią žaidimų konsolę su MHL adapteriu ir stacionariu monitoriumi.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
Autoriai: Jonas Bunevičius

(24)
(3)
(21)

Komentarai (0)