Elektroninę odą sukūrę mokslininkai ranką pavertė prietaisų valdymo pulteliu (Video)  (0)

Vokiečių mokslininkai siūlo vartotojams vienu prisilietimu pakeisti grojaraštį, atsiliepti į skambučius, neištraukiant iš kišenės išmaniojo telefono. Jie sukūrė nešiojamą prietaisą, kuris paverčia ranką ar bet kurią kūno dalį prietaisų valdymo pulteliu.

„Šiuolaikiniai elektroniniai prietaisai yra su kietais komponentais, kuriuos ne itin patogu nešioti ant kūno. Jų nešiojimo vietos irgi ribotos – tai riešas arba galva. O mūsų jutiklis lankstus, elastingas, jį galima uždėti prie įvairių kūno dalių. Pavyzdžiui, galima pritvirtinti prie ausies arba prie dilbio. Taigi jį kur kas paprasčiau naudoti“, - sakė Makso Plano instituto aspirantas Martinas Weigelis.

Prototipas kurtas pagal vadinamąją elektroninę odą, kuri sukurta realistiškai atrodantiems protezams i robotams. Prietaiso dizainas su tatuiruotę primenančiu raštu sukuriamas kompiuteryje. Paskui su lazeriu jis išpjaunamas iš silikono, padengto juoda pudra iš pralaidaus elektrai anglies. Išpjautą dalį įdeda tarp dviejų sluoksnių perregimo silikono.

Prie odos prietaisas tvirtinamas kosmetiniais klijais, kurie lengvai nusiplauna. Šiuo metu prototipas sujungiamas su kompiuteriu laidas, bet ateityje juos turi pakeisti interneto ryšys. Planuojama pakrauti prietaisą ir nuo paties vartotojo.

Aut. teisės: delfi.lt

(7)
(1)
(6)

Komentarai (0)