Gigantiški Kinijos tikslai - investuos 47 mlrd. JAV dolerių į naujo lustų gamintojo sukūrimą  (0)

Pasak naujienų agentūros „Reuters“, kuri informacijos šaltiniu nurodo Kinijos valstybinio IT konglomerato „Tsinghua Unigroup“ vadovą Zhao Weiguo, per ateinančius penkerius metus bendrovė investuos 300 milijardų juanių (apie JAV 47 mlrd. JAV dolerių) į naujo lustų gamintojo sukūrimą, kuris taps trečiu pagal dydį pasaulyje. Siekiant įgyvendinti šį projektą, deramasi su JAV lustų gamintoju dėl jo kontrolinių akcijų paketo įsigijimo.

Zhao Weiguo sakė, kad sandoris turėtų būti užbaigtas iki 2015 metų lapkričio pabaigos, o JAV vyriausybė vargu ar tam trukdys.

Anksčiau žiniasklaidoje buvo pasirodžiusi informacijos apie „Tsinghua“ ketinimą už 23 mlrd. dolerių pirkti amerikiečių atminties lustų gamintoją „Micron Technology“, tačiau pastarojo vadovybė nepalaikė sandorio teigdama, kad jį dėl nacionalinio saugumo priežasčių uždraustų Vašingtonas.

Per pastaruosius porą metų „Tsinghua“ technologijų bendrovių pirkimui ir investicijoms išleido apie 9,4 mlrd. $. Visų pirma, buvo nupirktos kietųjų diskų gamintojo „Western Digital“ ir Taivano lustų gamintojo „Powertech Technology“ akcijų paketų dalys.

„Jei nebūti vienu iš trijų puslaidininkių gigantų, tai bus labai sunku plėtoti savo verslą lustų rinkoje, – pareiškė Zhao Weiguo. Ateinantys penkeri metai bus labai svarbūs. Tai yra milžiniška rinka.“

Šiuo metu didžiausi mikroschemų gamintojai yra „Intel“, „Samsung Electronics“ ir „Qualcomm“. Pirmosios iš šių bendrovių 2014 metų pajamos siekė apie 50 mlrd. dolerių, t.y. šiek tiek daugiau nei Kinija nori investuoti „Intel“ konkurento sukūrimą.

„Tsinghua“ vadovas taip pat pranešė apie derybas su vienu iš didžiausių atminties mikroschemų gamintojų dėl bendros „NAND flash“ lustų gamyklos statybos už 90 milijardų juanių (14,1 mlrd. $). Zhao Weiguo šio partnerio pavadinimo taip pat neatskleidė.

Aut. teisės: TOPCOM
TOPCOM

(18)
(0)
(18)

Komentarai (0)