Modeliuojant Trečiąjį pasaulinį karą – kas, jeigu ant Londono užmestų atominę bombą?  (3)

„Kai NATO šalis – Turkija – numušė rusų karinį lėktuvą, tas įvykis Vakarų pasaulį pastūmėjo prie scenarijaus, nepanašų į nieką, kas nebuvo patirta nuo tada, kai baigėsi Antrasis pasaulinis karas, – rašoma „The Independent“. – Baimė Trečiojo pasaulinio karo akivaizdoje gali atrodyti jau išgyvendintas praeities prisiminimas, tačiau jeigu jau ši frazė išlindo socialiniuose tinkluose ir rimtų apžvalgininkų komentaruose, reiškia, žmonės, akivaizdu, galvoja šia kryptimi“.


Dienraštis primena, kad Rusija ir JAV abi kartu turi 15 tūkst. branduolinių galvučių, kurios daug kartų stipresnės už atomines bombas, kurios buvo numestos ant Hirosimos ir Nagasakio: „Dėka tokių žaidimų kaip „Fallout“ serija, ar tokių postapokaliptinių knygų kaip „Kelias“ (Cormaco McCarthy) sėkmė, klausimas „O kas, jeigu?“ niekada niekur nesidėjo. Leidinys siūlo pasižiūrėti, kas tokiu atveju atsitiktų.

Jeigu ant Londono nukristų bomba, savo galia atitinkanti pačią didžiausią turimą JAV arsenale, tai, anot kompiuterinio modelio, smūgis užmuštų 690 tūkst. žmonių iškart – jau nekalbant apie radiacijos ilgalaikio poveikio sužalotuosius. O jeigu į Didžiosios Britanijos sostinę nukreiptų vandenilinę bombą, atitinkančią didžiausią turimą Rusijos arsenale, žūtų beveik 6 mln. žmonių, o sprogimo spindulys nusitęstų nuo Rydingo iki Southendo (apie 115 km).

Anot tyrimo, kurį neseniai atliko JAV atmosferos ir aplinkosaugos specialistai, net „lokalaus“ regioninio konflikto tarp tokių šalių, kaip Indija ir Pakistanas, būtų panaudota apie 100 branduolinių galvučių, tokio paties galingumo, kaip ir numestos ant Japonijos.

Ekspertų komanda, ištyrusi galimą tokio įvykio poveikį ekologijai, tikina: „Žinios apie tai, su kokiomis pasekmėmis susidurtume panaudojus mažas branduolines bombas, turėtų žmones pažadinti tam, kad būtų sunaikinta daugiau nei 17 tūkst. dabar egzistuojančių branduolinių bombų“.

Kompiuterinis modeliavimas parodė, kad atmosferą užklotų 5 megatonos suodžių, Žemėje nukristų temperatūra, lauktų susirgimų odos vėžių protrūkis ir 2 mlrd. žmonių mirtis iš bado.

 

Aut. teisės: TV3
TV3
(40)
(6)
(34)

Komentarai (3)