Būna ir taip: Norvegijoje iki ratlankių sudegė įkraunamas Tesla Model S  (2)

Tesla Model S pasižymi ne tik kvapą gniaužiančiomis dinaminės sportinio automobilio charakteristikomis – kartais jis gali imti ir... suliepsnoti kaip degalais varomas automobilis. Kaip tik toks atvejis užfiksuotas elektromobiliais pastaruoju metu turtingoje Norvegijoje. Ten Model S egzempliorius fakelu virto baterijų greitojo įkrovimo punkte Supercharger prie Gjerstado.

Pranešama, kad per incidentą niekas nenukentėjo. Elektromobilio savininkas trumpam paliko mašiną prijungtą prie įkrovimo įrangos ir išėjo savo reikalais. Nežinia kodėl, tačiau įkrovimo metu Tesla netikėtai užsiliepsnojo – grįžęs savininkas rado jį skendintį liepsnose. Gaisro priežastys kol kas nenustatytos. Jas tiria ir Tesla kompanija.

Liepsnos nepataisomai suniokojo prabangų 2014 m. gamybos superautomobilį. Beje, ugniagesiams liepsnojančią transporto priemonę ir ypač degaus metalo ličio baterijas teko gesinti specialios sudėties cheminėmis putomis – elektromobilių gesinti vandeniu nevalia.

Tai – ne pirmoji sudegusi Tesla per pastaruosius kelerius metus. Superelektromobiliai degė ir po eismo įvykių, ir įkrovimo punktuose.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(42)
(9)
(33)

Komentarai (2)