Mįslingas sprogimas Somalio orlaivyje privertė lėktuvą nusileisti su skyle korpuse (Video)  (0)

Keleivinis lėktuvas antradienio vakarą avariniu būdu nutūpė Mogadišo tarptautiniame oro uoste po sprogimo, kuris sukėlė gaisrą ir paliko žiojinčią skylę lainerio korpuse. Baiminamasi, kad vienas žmogus buvo tiesiog išsiurbtas iš salono – jo kūnas rastas ant žemės.

Pilotas sakė manantis, kad lėktuve sprogo bomba. Vienas aviacijos ekspertas, peržiūrėjęs fiuzeliaže likusios skylės nuotraukas, sakė, kad tokį pažeidimą tikrai galėjo padaryti sprogstamasis užtaisas.

Per šį incidentą buvo nesunkiai sužeisti du žmonės, o vienas žmogus buvo išsiurbtas iš salono ir žuvo. Likę 74 keleiviai bei įgulos nariai buvo evakuoti, kai laineris saugiai nusileido, sakė Somalio civilinės aviacijos pareigūnas Ali Mohamoudas.

Oro bendrovei „Daallo Airlines“ priklausančiam lėktuvui, turėjusiam skristi į Džibutį Rytų Afrikos kyšulyje, teko nusileisti praėjus kelioms minutėms po to, kai pakilo iš Mogadišo oro uosto, aiškino A. Mohamoudas.

„Manau, tai buvo bomba“, – sakė serbas pilotas Vladimiras Vodopivecas, kurio žodžius citavo Belgrado dienraštis „Blic“.

„Laimei, valdymo prietaisai nebuvo pažeisti, todėl galėjau sugrįžti ir nusileisti oro uoste“, – pridūrė 64 metų pilotas.

„Nedaug težinome, bet tai aiškiai atrodo kaip (sprogstamasis) užtaisas“, – sakė Johnas Goglia (Džonas Goglia), buvęs JAV Nacionalinės transporto saugos tarnybos pareigūnas ir aviacijos saugumo ekspertas.

Peržiūrėjęs internete paskelbtas nuotraukas, jis sakė, kad tokia skylė lėktuvo korpuse galėjo atsirasti dėl dviejų priežasčių – bombos arba korpusui neatlaikius atmosferos slėgio salone dėl defekto arba korpuso apvalkalo metalo deformacijų.

Nuotraukose matėsi juodų suodžių, likusių ant lėktuvo korpuso, o skylės kraštai buvo išlinkę į išorę, pažymėjo J. Goglia. Jeigu korpusas būtų pratrūkęs dėl oro slėgio, suodžių neturėjo atsirasti, bet bomba galėjo jų palikti, aiškino ekspertas.

Aut. teisės: alfa.lt

(16)
(0)
(16)

Komentarai (0)