Rusų pamokėlės: kaip namuose pasigaminti „tanką“? (Video)  (2)

„Autoblog Military“ pateikia pavyzdį, kaip „išprotėję rusai“ namų sąlygomis gali pasigaminti tanką per 5 minutes. Kita vertus, ši istorinių automobilių entuziastų idėja visai verta pagarbos, nes darbo įdėta tikrai daug.


„O Rusija, tu primeni Floridą. Tavo žmonėms nėra neįmanomų dalykų“, – rašo tinklaraštininkas Brandonas Turkus. Bet, skirtingai nei mėgstantys iki išprotėjimo šėlioti paplūdimyje Floridos gyventojai, rusai gali padaryti kai ką beprotiškesnio.

Pavyzdžiui, namų sąlygomis sukonstruoti istorinio tanko kopiją. Tiesa, ne per 5 minutes, kaip rašoma filmo pavadinime, o per 8 mėnesius.

Pirmasis Rusijos tankas MS-1

Žinoma, tai nėra alternatyva šiuolaikiškiems rusiškiems T-14 „Armata“. MS-1 (T-18) – tai pirmasis rusiškas lengvasis tankas, pagamintas 1928 m.

Prisimenant T-18 sukūrimo istoriją, rusai nukopijavo prancūzišką „Renault“ FT-17. Kelis šio modelio tankus rusai buvo atėmę iš prancūzų 1919 m. Idėjų rusai sėmėsi ir iš „Fiat 3000“.

Filmuotoje entuziastų medžiagoje matomas pirmojo T-18 prototipas, pagamintas namų sąlygomis. Žinoma, jis netikras, nes jų dirbtuvės labiau primena IKEA lentynų gamybos cechą, nei patrankų liejyklą.

Entuziastai iš „UFO garage“ stengėsi tanko eksterjerą atkurti iki smulkmenų. Jie rėmėsi realiu tanku, saugomu šalia Maskvos esančiame Vadimo Zadorožnio muziejuje, rašo „Popular mechanics“. 

Važiuoklės ir kėbulo dalis atspausdino, pasitelkę 3D technologijas. Žinoma, jos ne metalinės, o iš medžio, aliuminio, plastiko. Tik tikroviškai nudažytos. Ir variklis, be abejo – ne rusiškas.

Po daugybės bandymų jie pasiskolino žemės ūkyje naudojamą dviejų cilindrų „Honda GXV 660“ – 21 AG variklį su elektriniu starteriu. Tačiau jis – gerokai per silpnas 1200 kg aparatui.

Vėliau pasirinktas japoniškas dyzelinis 3 cilindrų  „Kubota“ traktoriaus variklis visiškai pasiteisino.​

Aut. teisės: 15min.lt
(29)
(5)
(23)

Komentarai (2)