Verta žinoti: antivirusinės klaida – praneša apie pavojus, kurių nėra  (0)

Kompanijos ESET antivirusinė programa NOD32 pirmadienio popietę daugybę puslapių ėmė blokuoti ir skelbti apie juose neva platinamus virusus, nors iš tiesų jų ten nėra.


Taip įvyko dėl klaidos, įveltos į antivirusinės programos atnaujinimo kodą.

Pranešimai apie tariamus trojanus „JS/ScrInject.B“ ir „HTML/Refresh.BC“ išmetami bandant apsilankyti įvairiausiuose puslapiuose, nuo naujienų portalų (pvz., Dailymail.co.uk,Telegraph.co.uk) iki pramogų svetainių.

Įdomu tai, kad ši klaida rodoma net užsukus į ESET lietuviškąjį puslapį.

Su tokiomis klaidomis susidūrė daugybė kompanijos klientų iš viso pasaulio, kurie apie tai užvedė diskusiją svetainėje „Reddit“. Jie svarstė, kad geriausias būdas išvengti nepatogumų – atstatyti ankstesnę stabilią ESET versiją.

Pati ESET netrukus paskelbė klaidą ištaisiusi. Ji aktuali virusų duomenų bazės versijai 13102. Priverstinai atnaujinus antivirusinės programos virusų duomenų bazės versiją į 13103 ar naujesnę klaida turėtų išnykti. 

„Šiandien ESET išleido virusų duomenų bazės naujinimą, kuris klaidingai blokavo prieigą prie kai kurių tinklalapių ar jų komponentų. Vos tik problema buvo aptikta, naujinimas buvo atšauktas ir nedelsiant išleistas naujas virusų duomenų bazės naujinimas, ištaisęs kilusį trikdį.

Šiuo metu vartotojai neturėtų patirti jokių nesklandumų. Šis atvejis neturėjo jokio poveikio vartotojų duomenims, visą šį laiko tarpą jie buvo visiškai apsaugoti. ESET komanda atsiprašo, kad kilusi naujinimo problema sukėlė nerimą ESET sprendimų naudotojams“, – rašoma ESET atstovų atsiųstame komentare.

ESET skelbia turinti per 100 mln. klientų visame pasaulyje.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
Autoriai: Gediminas Gasiulis
(15)
(6)
(9)

Komentarai (0)