Tai būtų milžiniškas sandoris: „Google“ nori pirkti „Yahoo“ interneto verslą  ()

„Google“ svarsto galimybę įsigyti „Yahoo“ internetinį verslą. Apie tai, remdamasi savo šaltiniais, informuoja naujienų agentūra „Bloomberg“.

Telekomunikacijų operatorius „Verizon“ taip pat planuoja artimiausiomis dienomis pateikti analogišką prašymą. Sandorio vertė yra maždaug 8 mlrd. JAV dolerių. Bendrovę taip pat domina „Yahoo“ Japonijos padalinio pirkimas.

Kiti stambūs telekomunikacijų rinkos veikėjai – „AT&T Inc.“ ir „Comcast“ atsisakė varžytis dėl „Yahoo“ turto. Tokį pat sprendimą priėmė ir „Microsoft“, o žiniasklaidos bendrovė „Time Inc.“ dar neįvertino sandorio kainos.

Privataus kapitalo fondai „Bain“ ir TPG planuoja savarankiškai pateikti prašymą arba paremti potencialų pirkėją.

Prieš pora dienų leidinys „Re/Code“ paskelbė „Yahoo“ potencialiems pirkėjams išsiųstų finansinių dokumentų duomenis. Pranešama, kad 2016 m. tikimasi 15 proc. bendrovės pajamų sumažėjimo, o pelnas turėtų kristi daugiau nei 20 proc.

Nepaissat to, pagal „comScore“ duomenis, „Yahoo“ tebėra vienas iš pagrindinių interneto rinkos žaidėjų. Tai yra trečiasis pasaulyje domenas pagal apsilankymų skaičių ir nusileidžia tik „Google“ bei „Facebook“. Korporacijos rinkos kapitalizacija šiuo metu yra apie 35 mlrd. JAV dolerių.

Aut. teisės: TOPCOM
TOPCOM

(7)
(2)
(5)

Komentarai ()