Latvija planuoja gaminti vandeniliu varomus lokomotyvus  (3)

Valstybės įmonė „Latvijas Dzelzcelš“ („Latvijos geležinkeliai“) su Čekijos bendrove „CZ Loko“ ir Kanados „Ballard Power Systems“ pasirašė memorandumą dėl vandeniliu varomų lokomotyvų gamybos Latvijoje technologinio sprendimo parengimo.

„Latvijas Dzelzcelš“ atstovas patikslino, jog tokių lokomotyvų, kurie yra ekologiškesni ir nekelia didelio triukšmo, gamybai ketinama panaudoti modernizuotų manevrinių lokomotyvų ČME3 bazę.

„Mūsų laikais vandeniliu varomi lokomotyvai jau nėra mokslinis eksperimentas ar futuristinė svajonė. Tai yra realybė, kuriai įgyvendinti naudojamos šiuolaikinės technologijos“, – pareiškė „Latvijas Dzelzcelš“ vadovas Edvinas Berzinis.

Čekijos įmonė rengs technologinę dokumentaciją ir tieks reikiamas lokomotyvų dalis, o Kanados bendrovė parūpins vandenilio kuro sistemas. Projektą numatyta įgyvendinti bendradarbiaujant su Latvijos mokslų akademija.

Panašūs projektai jau įgyvendinti Didžiojoje Britanijoje, JAV, Danijoje, Japonijoje, Vokietijoje, Indijoje, Kinijoje ir Pietų Amerikoje.

Aut. teisės: BNS

(22)
(0)
(22)

Komentarai (3)