To nesitikėjo niekas: „Galaxy Note 7“ negali pataisyti net pats gamintojas, tad nuo šiol jie tinkami tik GTA V žaidimui - čia daro stebuklus! (Video)  (3)

„Samsung“ antradienį paskelbė nutraukianti savo išmaniųjų telefonų „Galaxy Note 7“ pardavimą ir keitimą visame pasaulyje ir visiems vartotojams patarė nedelsiant liautis naudojus šiuos įtaisus. Vėliau kompanija paskelbė visiškai stabdanti probleminių išmaniųjų telefonų „Galaxy Note 7“ gamybą.

„Neseniai pakoregavome gamybos apimtis, kad galėtume užtikrinti išsamų tikrinimą ir kokybės kontrolę, tačiau mūsų pagrindinis prioritetas yra vartotojų saugumas, tad priėmėme galutinį sprendimą nutraukti „Galaxy Note 7“ gamybą“, – pareiškė įmonė.

Šis įspėjimas ir pranešimas buvo išplatinti praėjus kiek daugiau nei mėnesiui po to, kai didžiausia pasaulyje išmaniųjų telefonų gamintoja, gavusi skundų apie įkrovimo metu sprogusias „Galaxy Note 7“ ličio jonų baterijas, paskelbė apie 2,5 mln. šio modelio išmaniųjų telefonų atšaukimą dešimtyje rinkų.

Socialinėje žiniasklaidoje pasklidus apdegusių telefonų nuotraukoms, precedento neturintis atšaukimas įmonei, kuri didžiuojasi savo, kaip inovacijų ir kokybės simbolio, statusu, sudavė skaudų smūgį.

Padėtis dar pablogėjo, kai praėjusią savaitę pasirodė pranešimų apie tai, kad užsidega ir telefonai, kuriais buvo pakeisti atšaukti „Galaxy Note 7“.

Šių telefonų sprogimai tapo savotiškais hitais – tai nutinka bet kur, pačiose netikėčiausiose vietose. Pavyzdžiui, kavinėje:

Ar net mobiliųjų salone:

Antradienį paskelbtas pranešimas yra pirmasis oficialus pripažinimas, kad problemos dėl telefonų saugumo tebesitęsia. Prieš dieną „Samsung Electronics“ pripažino, jog mažina šio išmaniųjų telefonų flagmano gamybą.

„Kadangi vartotojų saugumas tebėra mūsų pagrindinis prioritetas, „Samsung“ visų telekomunikacijų įmonių ir mažmeninės prekybos partnerių visame pasaulyje prašys sustabdyti „Galaxy Note 7“ pardavimą ir keitimą, kol vyksta tyrimas“, – rašoma „Samsung“ pranešime.

Įmonė pareiškė, kad su „Galaxy Note 7“ susijusius „incidentus, apie kuriuos neseniai buvo pranešta“, ji tiria bendradarbiaudama su atitinkamomis rinkų, kuriose buvo paskelbtas atšaukimas, reguliavimo institucijomis.

Tuo tarpu įmonė visiems vartotojams, turintiems pirminius ar pakeistus „Galaxy Note 7“, patarė nedelsiant „išjungti savo įtaisą ir liautis jį naudojus“.

Panašų įspėjimą – išjungti telefonus – paskelbė ir Elliotas Kaye (Eliotas Kėjus), JAV vartotojams skirtų produktų saugos komisijos pirmininkas.

„Niekas neturėtų nerimauti, kad jų telefonas galėtų sukelti pavojų jiems, jų šeimai ar jų turtui“, – pareiškė jis pranešime spaudai.

„Samsung“ sprendimas nutraukti telefonų pardavimą ir keitimą yra „teisingas žingsnis“, pareiškė E. Kaye ir pridūrė, kad jo vadovaujama komisija aktyviai tiria pranešimus apie daugelyje JAV valstijų perkaitusius ir užsidegusius telefonus.

Analitikai yra sakę, kad „Samsung“, kuriai persotintoje išmaniųjų telefonų rinkoje tenka atlaikyti vis didesnę konkurenciją, galbūt paskubino „Galaxy Note 7“ gamybą, nes jos didžiausia konkurentė „Apple“ neseniai išleido savo naująjį „iPhone 7“.

Į „Galaxy Note 7“ „Samsung“ dėjo itin daug vilčių ir tikėjosi, kad naujasis modelis padės pagerinti veiklos rodiklius. Kai kurių analitikų skaičiavimais, „Galaxy Note 7“ atšaukimas įmonei gali kainuoti iki 2 mlrd. JAV dolerių.

Nežiūrint daugybės nuostolių, kai kam ši istorija – tiesiog puikus humoro šaltinis. Pavyzdžiui, modifikuotoje GTA V žaidimo versijoje išmanusis telefonas „Note 7“ naudojamas kaip priklijuojamas sprogmuo, kurį galima ir mesti į taikinį, ir priklijuoti prie asfalto ir aktyvuoti nuotoliniu būdu. Žaidime rodoma, kaip personažas užeina į ginklų parduotuvę, įsigyja ten „Galaxy Note 7“. Tuomet, išėjęs į gatvę, pradeda sprogdinti automobilius – telefonas tam tinka geriau nei granatos. Galiausiai tokiu pat būdu atakuoja atvykusius policijos pareigūnus:

Aut. teisės: TV3
TV3

(25)
(10)
(15)

Komentarai (3)

Visi šio ciklo įrašai