Stebinantis kruopštumas ir entuziazmas – vyras atsispausdino veikiantį „Chevrolet Camaro“ V8 variklio modelį (Video)  ()

3D spausdinimo galimybės jau nieko nebestebina. Juk tokios kompanijos kaip „Local Motors“ 3D spausdintuvus jau naudoja automobiliams kurti. Jie taip pat labai dažnai naudojami detalių ir įrenginių prototipams pagaminti – tai automobilių pramonėje nėra naujiena. Tačiau vis tiek negalima nesistebėti, kuomet vienas žmogus 3D spausdintuvu pasigamina veikiantį „Chevrolet Camaro“ V8 variklio modelį, kuris surenkamas lygiai taip pat kaip tikras.


Ericas Harrellas pagal išsilavinimą yra mechanikos inžinierius, tačiau šio darbo nedirba. Visgi, jo entuziazmas ir susidomėjimas automobilių konstrukcija paskatino jį pradėti kurti veikiančius įvairių mechanizmų modelius. Iš tikrųjų, Erico Harrello „Youtube“ kanale galima rasti ne vieną panašų modelį, nors tikriausiai „Chevrolet Camaro“ V8 variklis atrodo įspūdingiausiai.

Jis surenkamas lygiai kaip ir tikras variklis, nors, žinoma, yra daug mažesnis. Jį suks mažas elektros variklis, o atskiras detales galima nuimti, kad būtų galima stebėti variklio mechanizmų veikimą. Ericas Harrellas jį suprojektavo, naudodamasis internete platinamais projektais, brėžiniais, naudotojo vadovais ir kitais šaltiniais. Veikiantis variklio modelis pareikalavo daugiau nei 200 valandų spausdinimo laiko ir daugiau nei 2 kilogramų plastiko. Kaip jis surenkamas galite pasižiūrėti vaizdo įraše.

Erico Harrello „Chevrolet Camaro“ V8 variklio modelio surinkimas ir veikimas video siužete

Šis modelis puikiai pasitarnautų švietimo tikslais, tačiau jį taip pat būtų labai įdomu surinkti patiems. Čia ir pasireiškia visas 3D spausdinimo technologijos grožis – modelio projektą galima atsisiųsti, jis netgi platinamas nemokamai. Ericas Harrellas nori šviesti žmones apie inžinerinius sprendimus ir automobilių veikimą, todėl už savo planus pinigų neprašo.

3D spausdintuvai darosi vis prieinamesni. Tai – jau gerai įsitvirtinęs hobis, todėl panašiais entuziastų darbais galime džiaugtis dažniau.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(25)
(9)
(16)

Komentarai ()