Ne viskas taip paprasta ir banalu: penki itin smagūs dalykai, ką galite nuveikti su kelis eurus tekainuojančiais virtualios realybės akiniais (Video)  (5)

Geri virtualios realybės akiniai yra gana brangūs. Daugelis žmonių negali pateisinti tokių išlaidų. Visgi, egzistuoja ir labai pigių būdų įžengti į virtualios realybės pasaulį. O tuomet jau galima mėgautis įvairiomis pramogomis. Pateikiame penkis įdomius dalykus, kuriuos galite daryti su pigiais virtualios realybės akiniais.

Bilietas į virtualios realybės pasaulį neturi būti brangus. Visi ir taip nešiojasi galimybių pilnus išmaniuosius telefonus, o juos paversti virtualios realybės akiniais yra tikrai paprasta. Kad ir kaip sparčiai tobulėja technologijos, daugelis žmonių virtualios realybės programas vis dar laiko žaidimais, kuriuos, galbūt, smalsu išbandyti, tačiau mėgautis kasdien nesinori. Tačiau egzistuoja gana pigių būdų pasinerti į virtualios realybės pasaulį. Pavyzdžiui, kokybiški „Tochic 3D“ virtualios realybės akiniai šiuo metu kainuoja mažiau nei 7 eurus. O ką įdomaus su jais galima nuveikti?

1. Virtualios realybės žaidimai. Šis virtualios realybės panaudojimo būdas yra bene geriausiai žinomas. Jau egzistuoja galybė nemokamų žaidimų, kurie padės atitrūkti nuo realybės ir puikiai praleisti vieną kitą pusvalandį. Žaidimų pasiūla tokia didelė, kad sau patinkantį ras kiekvienas. Tiesa, kartais gali būti reikalingas ir pultelis.

Keli įdomūs žaidimai, kuriuos galima žaisti su pigiais virtualios realybės akiniais

2. Naujienų skaitymas. Net kelios tarptautinės naujienų agentūros siūlo naujienas peržvelgti šiuo neįprastu būdu. Pavyzdžiui, „NYT VR“ programėlė, kuri leidžia garsiojo „The New York Times“ straipsnius skaityti užsidėjus pigius virtualios realybės akinius. Manoma, kad kada nors ateityje taip naršysime po bemaž visus interneto dienraščius.

3. Filmai. Žiūrėti filmus mobiliajame telefone nėra labai patogu ir greitai nusibosta. Bet pavertus telefoną į VR akinius patirtis drąstiškai pasikeičia. Egzistuoja ne viena programėlė, kuri padės įprastus failus žiūrėti su tokiais akiniais kaip „Tochic 3D“. Vienas iš geriausių pavyzdžių - „VR Cinema for Cardboard“. Parsisiuntę šią programėlę per virtualios realybės akinius galėsite žiūrėti ir savo pačių nufilmuotus vaizdus ir padarytas nuotraukas. Teigiama, kad jausmas toks lyg žiūrėtum filmus dideliame kino teatro ekrane.

4. 360 laipsnių nuotraukos. Jūsų išmanaus telefono kamera yra viskas, ko reikia 360 laipsnių nuotraukoms daryti. Taigi, jūs keliaujate, padarote keletą įsimintinų vietų nuotraukų, o jūsų draugai gali jas peržiūrėti naudodami savo pigius virtualios realybės akinius. Taip bus sukuriamas įspūdis, lyg jie patys būtų kartu su jumis. Viena geriausių tam skirtų programėlių - „Cardboard Camera“.

5. Įvairių pasaulio vietų lankymas. Seniai nebuvote kaime, kuriame užaugote? Norėtumėte pasižvalgyti po Antarktidos kraštovaizdį ar pastovėti garsiojoje „Times“ aikštėje Niujorke? Nors tai jokiu būdu neprilygsta tikroms kelionėms, pigūs virtualios realybės akiniai gali padėti pasivaikščioti įvairių pasaulio miestų gatvėmis. Tam yra sukurta galybė įvairių programėlių. „Orbulus“ leidžia pasižvalgyti ne tik po Žemės vietas, todėl tikrai verta ją išbandyti.

Taigi, tereikia pigių virtualios realybės akinių ir išmaniojo telefono, kad būtų galima pasimėgauti įvairiais virtualios realybės privalumais. Visgi, nemažai žmonių yra skeptiški - kaip nei 7 eurų nekainuojantys akiniai gali gerai veikti? „Tochic 3D“ virtualios realybės akiniai yra gaminami iš odos, yra gana stiprūs ir patikimi. Gamintojas pasirinko aukštos kokybės lęšius, todėl vaizdas turėtų būti tikrai geras. Bet didžiausias tokių akinių privalumas - kaina. Nei 7 eurų nekainuojantys akiniai veikia puikiai ir tarnaus kur kas ilgiau nei tie, kurie yra gaminami iš kartono.

Ką siūlo brangesni VR akiniai? Dažnai jie gaminami iš dar stipresnių, patvaresnių medžiagų, yra patogesni, turi papildomų funkcijų. Dėl to yra gerokai brangesni. Todėl geriau virtualios realybės privalumus prieš tai išbandyti, kad įsitikintumėte, kad toks prietaisas jums greitai nepabos.

Aut. teisės: Technologijos.lt

(24)
(8)
(16)

Komentarai (5)