„HMS Artful“: neįtikėtinai modernus povandeninis laivas, į paviršių galintis neiškilti net 25 metus (Video)  (6)

Jeigu kada nors Žemėje kiltų branduolinis karas arba kokia nors mirtina epidemija – mes galime lažintis, neatsisakytumėte atsidurti kompanijos „BAE Systems“ sukurtame povandeniniame laive.

„HMS Artful“ pavadintas povandeninis laivas gali išbūti po vandeniu neiškilęs nė karto į paviršių net 25 metus. Jo atominį reaktorių reikia aptarnauti tik kas ketvirtį amžiaus, o deguonimi laivas apsirūpina iš jį supančio jūros ar vandenyno vandens.

Tiesa, laivas iškyla į paviršių kas 3 mėnesius – kad pasipildytų maisto atsargomis. Tai buvo nuspręsta po 10 savaičių trukusių bandymų, kurių metu buvo apskaičiuota, kiek maisto reikėtų įgulai. Tiesa, nebuvo paaiškintas atvejis, jeigu Žemėje vyktų karas ir iškilus į paviršių, nebebūtų maisto atsargų...

Šio povandeninio laivo raketos gali smogti taikiniams, esantiems už 1 100 kilometrų, o tuo tarpu britų priešai negalės taikytis net į laivo periskopą – nes „Artful“ jo paprasčiausiai neturi! Vietoje to laivas pasikliauja optinio pluošto kabeliu, kuris tiekia visą reikalingą informaciją.

Itin pažangi sonaro sistema turi tokią galinugmą, kuri prilygsta 2000-iams nešiojamųjų kompiuterių – tokios galingos sonaro sistemos šią dieną neturi nei vienas pasaulio povandeninis laivas. Šiuo metu tokių laivų jau yra pagaminti trys, o netolimoje ateityje žadama į pasaulį paleisti dar keturis tokius laivus.

Beveik 100 metrų ilgio ir 7400 tonas sveriantis povandeninis laivas išstumia tiek vandens, kiek 65 mėlynieji banginiai. 

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt

(54)
(11)
(43)

Komentarai (6)

Visi šio ciklo įrašai