Vidutinės klasės naujasis „Xiaomi Mi 5X“: tiems kam reikia nebrangaus bet spartaus ir tiesiog gražaus telefono (Apžvalga)  (15)

Esame apžvelgę jau nemažą skaičių išmaniųjų telefonų iš mažesnių Kinijos gamintojų. O ką vidutinės klasės įrenginių segmente siūlo didesnieji rinkos žaidėjai, tokie kaip „Xiaomi“?

Į didesnių gamintojų tarpą patenka kompanija „Xiaomi“, palyginti neseniai išleidusi telefoną „Xiaomi Mi 5X“. Šis modelis įdomus ir tuo, kad po anonso „GearBest“ parduotuvėje jam siūloma solidi 22% nuolaida, tad kyla logiškas klausimas - vertas ar ne jis kiek daugiau nei 200€ sumos?

Telefonas skirtas gan stipria konkurencija pasižyminčiam vidutinės klasės telefonų segmentui. Tačiau kaip ir dera į lyderius besiorientuojančiai kompanijai, „Xiaomi Mi 5X“ nėra visiškai „standartinis“ produktas.

Su 2,0 GHz dažnio mikroprocesoriumi, 64 GB vidinės atminties ir 4 GB operatyviosios atminties telefonas lyg ir neatrodytų išskirtinis, tačiau „Xiaomi“ šioje vietoje pasistengė paruošti kai kurių malonių niuansų.

Pirmieji įspūdžiai, dizainas ir pagaminimo kokybė

Pirmasis išskirtinis į akis kritęs dalykas yra be abejo telefono išvaizda ir bendra pagaminimo kokybė. „Mi 5X“ yra lengvas, plonas, apskritai nepatingėta padirbėti su jo dizainu – nors kai kurie elementai nėra taip akivaizdžiai matomi, tačiau šio įrenginio nesupainiosite su konkurentų produkcija.

Pakuotės turinys tipinis, nors galiu pagirti „Xiaomi“ pastangas sukurti originalesnę telefono dėžutę. Atidarai pagrindinę dėžutę – po telefonu yra dar viena, kuriai ištraukti palikta nedidelė kartoninė rankenėlė. Be abejo, tai tik žaidimas, bet su idėja. Be paties telefono viduje yra mažytis instrukcijos lankstinukas, SIM skyrelio atidarymo raktas, baterijos pakrovėjas ir USB-C tipo laidas. Taip, labai smagu, kad 5X turi naujos kartos USB-C tipo jungtį.

Pirštų atspaudų skaitytuvas yra galinėje telefono sienelėje. Įjungimo ir garso reguliavimo mygtukai išdėstyti savo įprastinėse vietose. Jie spaudžiasi truputį kiečiau nei man įprasta, bet tą vertinu kaip didelį patogumą – mygtukai nepasispaus netyčia ir telefonas kišenėje be jūsų žinios dėl to neišsijungs pats savaime.

Sensoriniai „namų“ mygtukai veikia puikiai - tiksliai reaguoja į prisilietimus, klaidingų suveikimų ar nesuveikimų mano atveju visiškai nepasitaikė.

„Xiaomi Mi 5X“ palaiko dvi SIM korteles vienu metu, tik kaip ir absoliuti dauguma tokį funkcionalumą turinčių įrenginių viena SIM kortelės lizdą kartu naudoja išorinės atminties kortelei prijungti.

Telefone panaudotas 5.5 colio „Full HD“ (raiška 1920 x 1080) LTPS technologijos ekranas. Šviesumas nėra revoliucinis - 450nit vienetų, kas daugiau mažiau pretenduoja į rinkos vidurkį. Tačiau daugumoje praktinių situacijų tokio ryškumo turėtų visiškai pakakti. Ekrano medžiaga sustiprinta naudojant „Corning Gorilla Glass 3“ technologiją. Tai deja ne vėliausias technikos „žodis“ ir stiklas nėra tiek atsparus ar plonas kiek galėtų būti.

Telefonas sveria 165 gramus. Yra lengvesnių, tačiau apskritai tokį telefono svorį esu linkęs pavadinti nedideliu, turint omenyje didesnį nei vidutinį 5.5 colio įstrižainės ekraną. Korpuso šonai padaryti plokštesni, kad plonas telefonas rankoje laikytųsi stabiliau. Papildomo patogumo duoda aplink ekraną nežymiai įstrižai nušlifuota metalo briauna, užtikrinanti geresnį pirštų sukibimą su įrenginio paviršiumi. Tikrai labai geras sprendimas

Kaip jau minėjau pradžioje, galinis korpuso dangtelis metalinis. Ko gero net įjungimo ir garso mygtukai yra iš metalo, ar mažų mažiausiai labai patvaraus plastiko – to tiksliai pakomentuoti negaliu, tačiau medžiagos yra išties kokybiškos ir mechaniškai tvirtos ir atsparios braižymuisi.

Techninės charakteristikos trumpai

„Xiaomi Mi 5X“ panaudotas prieš maždaug pusantrų metų pristatytas aštuonių branduolių 2,0 GHz dažnio „Snapdragon 625“ (MSM8953) mikroprocesorius derinyje su 4GB RAM ir 64GB ROM. Grafinio procesoriaus (GPU) vaidmenį atlieka „Adreno 506“.

Palyginus su gan populiariu „MediaTek MT6750T“, „Snapdragon 625“ yra neabejotinai našesnis, nors ir kiek nusileidžia anksčiau prekyboje pasirodžiusiam „Vernee Apollo Lite“ su „Helio X20“ platforma.

Realaus testavimo rezultatai naudojant AnTuTu platformą yra tokie: Bendras reitingas 63206, atskirose kategorijose 3D – 13095, UX – 23819, CPU – 20799, RAM – 5493.

 „Xiaomi Mi 5X“ vaizdo kameroje naudojama dvigubo objektyvo ir dvigubo vaizdo jutiklio sistema su 12MP + 12MP raiška. Vaizdo kokybė deja ženkliai suprastėja esant prastesniam apšvietimui, kas yra būdinga šio kainos segmento telefonams. Priekyje naudojama 5MP kamera. Apskritai vertinant, vaizdo kokybė kaip tokios kainos telefonui yra nebloga, vaizdo fokusavimas ir pats fotografavimas vyksta itin greitai, ir tai ko gero yra esminiai išskirtiniai šio modelio fotografavimo bruožai.

Veikimo požiūriu „Xiaomi Mi 5X“ jokių rimtesnių nesklandumų nepastebėjau. Tiesa, pakankamai stambus neigiamas aspektas yra tai, kad gamyklinė programinė įranga, įskaitant ir grafinę sąsają MIUI 8.5 yra stipriai susieti su gimtąja Kinijos rinka. Telefone gausu iškart įdiegtų programų, kuriomis naudotis nesuprantant šios kalbos ko gero pavyks nedaugeliui.

Taip pat problema yra tai, jog telefone nėra įdiegtos „Google Play“ programėlės, ir jos atsisiųsti per „Mi App Store“ paprasčiausiai nėra įmanoma. Bent kol kas.

Remiantis internetiniais šaltiniais, šios problemos sprendimas yra tik artimo laiko klausimas, kadangi „Xiaomi“ ir „Google“ kompanijos gan glaudžiai bendradarbiauja. Todėl „Google Play“ šiame modelyje turėtų oficialiai pasirodyti jau netrukus. O pats „Xiaomi Mi 5X“ išleistas vos praėjusį mėnesį, tad nenuostabu kad tokiam „šviežiam“ gaminiui laikini nesusikalbėjimai tarp dviejų kompanijų yra įmanomi.

Tie, kas nori „Google Play“ naudotis jau dabar, tą padaryti gali „neoficialiais“ būdais, iš kurių man asmeniškai priimtiniausias pasirodė šiame šaltinyje aprašytas metodas (video įterptas žemiau).

Šis būdas palyginti nesudėtingas, ir bent jau mano atveju kuo puikiausiai suveikė – įskaitant tai, kad nereikėjo jokių „factory unlock“ ir kitokių sunkiasvorių triukų.

Apskritai vertinant, telefono stabilumas nepriekaištingas, greitaveikos kasdieniam naudojimui pakanka su žymiu rezervu.

Pirštų atspaudų skaitytuvas veikia sparčiai ir palyginti tiksliai. Piršto atspaudo įvedimas į duomenų bazę užtruko ko gero rekordiškai trumpą laiką, atsižvelgiant į tai, ką man yra tekę pačiam bandyti praktiškai. Asmeniškai labiau mėgstu priekyje sumontuotus skaitytuvus, tačiau tai daugiau įpročio reikalas.  

Baterija ir įkrovimas

Baterijos talpa yra kaip tik tai, ką „Xiaomi Mi 5X“ teko paaukoti vardan nepriekaištingo dizaino. Baterijos talpa sudaro 3080 mAh, t.y. gan kuklus rodiklis palyginti su beveik dvigubai talpesnę bateriją turinčiu ir pigesniu „Doogee BL5000“.

Nors baterija ir kukli, „Snapdragon 625“ procesorius išsiskiria efektyviu energijos panaudojimu. Baterijos panaudojimo teste su „PC Mark“ telefonas netikėtai pateikė visai solidų 6 val. 40 min. rezultatą.

Tai reiškia, kad esant gan didelio intensyvumo apkrovoms vartotojas gali pretenduoti į 5-6 valandų baterijos gyvavimo laiką. Atsižvelgiant į baterijos talpą, tai yra labai neblogas rezlutatas.

Telefonas taip pat išlieka tik nežymiai įšilęs - „PC Mark“ testo metu maksimali temperatūra pasiekė apie 36 °C), kas įvertinant neblogus greitaveikos testo rezultatus sudaro dar geresnį įspūdį apie šį įrenginį. Maksimali ilgalaikė apkrova (atlikus kelis pakartotinius „Stress test“) baterijos temperatūrą gali užkelti iki 39 °C, tačiau tai vėlgi yra palyginti puikus pasiekimas.

Baterijos įkrovimas nuo 0% iki 100% užtruko lygiai dvi valandas.

Apibendrinimas

Be jokios abejonės, „Xiaomi Mi 5X“ kainos ir techninių charakteristikų derinys yra puikus. Panašios greitaveikos ir panašų kiekį atminties turinčius telefonus galima įsigyti ir 15-20 % pigiau, tačiau ne viskas yra matuojama vien tik procesoriaus sparta ar atminties kiekiu. Su „Xiaomi Mi 5X“ pirkėjas gauna vos prieš mėnesį išleistą modelį, pasižymintį puikiu dizainu, nedideliu svoriu ir tiesiog geru veikimu. Kiniški hieroglifai kartas nuo karto išmuša iš vėžių, tačiau išinstaliavus nereikalingas programėles ir palikus tik tai, kas reikalinga, situacija smarkiai pagerėja.  

Asmeniškai man patinka „Xiaomi“ požiūris, kad geras telefonas nebūtinai turi būti brangus. Į „flagmanų“ kategoriją „Mi 5X“ nepretenduoja, tačiau palyginus su kitais vidutinės klasės telefonais jis yra visa galva aukščiau.

Argumentai už:

  • Puikus dizainas
  • Kokybiškas pagaminimas
  • Stabilus veikimas ir palyginti gera sparta
  • Efektyvus energijos panaudojimas, naudojimo metu mažai kaista
  • Gerą vardą turintis Kinijos gamintojas

Argumentai prieš:

  • Baterija galėtų būti talpesnė (tačiau mainais gaunate elegantiškiau atrodantį įrenginį)
  • Nėra „Google Play“ – bet įdiegti šią programėlę visgi galima palyginti nesudėtingai.
  • Vidutiniokiškas maksimalus ekrano šviesumas. Tačiau šviesumo pakanka daugumai praktinių situacijų.

Vieniems už, kitiems prieš:

  • Telefone įdiegtas nemažas skaičius kinų kalbą naudojančių programėlių, iš kurių bent jau man nėra jokios naudos. Bet gal jums kinų kalba – ne problema? Juokas juokais, bet išinstaliuoti programėles visi mokame.

Pabaigai – „GearBest“ portale šiuo metu vykstančios akcijos metu su 22% nuolaida „Xiaomi Mi 5X“ kaina siekia €209.20 (šviesios aukso spalvos). Mano testuotas juodas variantas kainuoja tik nežymiai brangiau - €212.60, na o rožinis variantas – galbūt dėl spalvos populiarumo – kainuoja €221.11.

Žemiau esančioje lentelėje galite pamatyti kai kuriuos svarbiausius „Xiaomi Mi 5X“ techninius parametrus:

Specifikacija

Xiaomi Mi 5X

CPU

Snapdragon 625, 2.0GHz, aštuoni branduoliai (Octa Core)

GPU

Adreno 506

Ekranas

5.5 inch FHD LTPS

RAM

4GB

ROM

64GB

Pagrindinė kamera

12.0MP + 12.0MP, F/2.6, dvigubas objektyvas

Priekinė kamera

5.0MP

SIM kortelės tipas

2 x Nano SIM

Operacinė sistema

MIUI 8.5

Baterija

3080 mAh Lithium-ion Polymer, integruota

Svoris

165 g

Matmenys

15.54 x 7.58 x 0.73 cm

Atminties kortelių palaikymas

MicroSD/TF, iki 128 GB

Mažmeninė kaina be nuolaidos

~270€

 Aut. teisės: www.technologijos.lt

(7)
(4)
(3)

Komentarai (15)

Susijusios žymos: