Prasidės nauja era vėjo energetikoje? Prie Škotijos krantų pradėjo veikti pirmasis pasaulyje plūduriuojantis vėjo jėgainių parkas (Video)

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

mariuslit 2017-11-11 13:34
Įdomu kokio dydžio bangas gali atlaikyti toks vėjo malūnas, ir jeigu atsigultų ant bangų ar sugebėtų neperlūžęs "atsikelti"?
AAA000 2017-11-11 13:58
sitos jegaines turi ir minusu. atplauks su valtim "bangladesas", nupjaus trosus ir nutemps jegaine metalo lauzan... paprastai kvailiu prie tokio masto objektu projektavimo neprileidzia... ypac pirminej stadijoj. Norvegijoj greiciausiai kitaip nei Lietuvoj, kur projektavimo konkurso salygas net kokiai AE statyt parenginet ir keist gali belenkoks plugas is rajono savivaldos ar partijos draugelis... tokiu problemu greiciausiai jie neturi, neteko girdet rimtu statybiniu katastrofu...
vazzy 2017-11-11 15:58
Didelis žingsnis pirmyn, įdomu kiek kaina skiriasi nuo įprastų tripod offshore wind power plant, gal ir Lietuvai reikėtų apie tai susimastyti, jau dujas gaunam per Statoil, kodėl ir ne vėjo elektrinių parką.
AAA000 2017-11-11 16:15
neapsimoka, juk keli tokie kaip imortal tada pajamas prarastu uz progreso visuomenei stabdyma
immortallt 2017-11-11 17:44
Plūduriuojančias apsimoka, bent jau kol kas, statyti ten, kur giliau. Pas mus tradicinėms vėjo jėgainėms dugnas geras. Jau ir būtų jas pradėję statyti, jei sėdintiems valdžioje bent kiek būtų įdomu. Buvo jau net dvi kompanijos, kurios prašė išskirti plotą jūroje ir be jokių subsidijų būtų pastatę. O apie "Bangladešą", tai tavo mašiną nuvaryti "Bangladešui" paprasčiau. Turbūt nusisuki ratus kaskart, kai nuo mašinos nueini ir su savimi tempies?