„Linkomanija“ nebeveikė, nors jos niekas dar neblokuoja: kas nutiko?  (13)

Praėjus vos dviem dienoms po to, kai Vilniaus apygardos teismas paskelbė svetainei „Linkomanija.net“ nepalankų sprendimą, pastaroji svetainė nebeveikia. Tiesa, tai – ne pernelyg operatyvaus ir uolaus teismo sprendimo vykdymo rezultatas, o techninių nesklandumų Švedijoje pasekmė.

Kaip „Linkomanijos“ „Facebook“ paskyroje rašo šios paskyros valdytojai, „Nulinko LM interneto tiekėjas. Būna ir tokių sutapimų. Tikimės, kad greitai veiks“.

Pirmieji nusiskundimai dėl svetainės veikimo sutrikimų šios svetainės paskyroje feisbuke atsirado netrukus po pusiaudienio.

„Linkomanijos“ prieglobos paslaugą, Vilniaus apygardos teisme pateiktais duomenimis, teikia Švedijos įmonė PRQ.

Pirmadienį teismas nusprendė, kad kai kurie Lietuvos interneto paslaugų teikėjai – „Telia“, „Bitė“, LRTC, „Cgates“, „Init“, „Balticum TV“, „Splius“ ir „Penkių kontinentų komunikacijos centras“ – privalės pačių pasirinktomis priemonėmis, bet už ieškovo (Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos, LATGA) lėšas uždrausti savo paslaugų vartotojams pasiekti „Linkomanijos“ interneto svetainėje esančią dalinimosi rinkmenomis internete platformą.

Sprendimas, jo neapskundus, įsigaliotų po 30 dienų, tačiau bendrovės šį sprendimą ketina skųsti – ne dėl to, kad būtų piratavimo šalininkės, o dėl to, kad ši byla gali būti precedentinė ir turėti įtakos platesnės turinio blokavimo internete praktikos išsivystymui.

Aut. teisės: 15min.lt
Autoriai: Vaidas Neverauskas

(56)
(6)
(50)

Komentarai (13)