Donaldas Trumpas padeda naują energetikos erą Amerikoje: vieni sako, kad dabar JAV bus stipriausia energetikos superjėga pasaulyje, kiti - kad tai tiesiog kvailystė  (5)

Jungtinių Amerikos valstijų vandenys netrukus bus visiškai atviri naujų naftos platformų statyboms, pranešė Trumpo administracija.

The New York Times praneša, kad administracijos planas suteiks galimybę, daugumoje pakrančių zonų – įskaitant Ramiojo vandenyno zonas šalia Kalifornijos, Atlanto vandenyno zonas netoli Meino ir rytinės Meksikos įlankos – žvalgyti bei plėtoti naftos gavybos pramonę, siekiant atgaivinti vidaus energetikos sektorių.

Dar 2017 metų balandį Trumpas pasirašė vykdomąjį potvarkį, kuriuo buvo siekiama atšaukti Obamos prezidentavimo metu patvirtintą jūrinės naftos gavybos planą. Kurio pagrindinis tikslas buvo stabdyti naujų platformų įrengimą Arkties ir Atlanto vandenynuose. Tačiau, pasak Trumpo, šis reguliavimas „atima iš mūsų šalies tūkstančius ir tūkstančius darbo vietų, bei milijardus dolerių pajamų“. Tad akivaizdu, jog artėja ta diena, kai JAV pakrantės bus nusėtos naftos gręžimo platformomis.

Trumpo penkerių metų planas uždegtų šviesą 47 varžytynėms, kurių metu būtų kovojama dėl naftos gręžimo ir gavybos teisių beveik visose JAV pakrantėse. Remiantis Think Progress ataskaita, tai apima 19 galimų licenzijų pardavimų Aliaskos pakrantėse, 7 Ramiojo vandenyno regione, 12 Meksikos įlankoje ir 9 Atlanto vandenyne.

Pasak JAV Vidaus reikalų sekretoriaus Ryan‘o Zinke‘s, „tai yra didžiausia naftos gręžimo licenzijų pasiūla, kokia tik yra kada nors buvusi“. Pristatydamas planą Zinke pasakė: „Mes pradedama naują energetikos dominavimo Amerikoje erą, ypač jūroje. Tai aiškus skirtumas tarp energetikos silpnybių ir jos stiprybių. Mes ketiname tapti stipriausia energetikos superjėga“.

Ši priemonė, žinoma, buvo labai entuaziastingai sutikta iškastinio kuro pramonės lyderių. Kaip The New York Times teigė Amerikos energetikos aljanso prezidentas Thomas‘as J. Pyle‘as: „Tai mūsų žemės. Jos priklauso mokesčių mokėtojams ir turi būti prieinamos“.

Visgi, visoje šalyje esančioms aplinkosauginėms organizacijoms tokie planai kelia nerimą. Kate Addleson, „Sierra Club“ Virdžinijos skyriaus direktorė pareiškė, kad „šis planas buvo skubotas, neturi mokslinio pagrindo, naudoja klaidingus ekonominius teiginius ir akivaizdžiai nepaiso visuomenės nuomonės, kuri griežtai priešinasi rizikingam, purvinam ir nereikalingam gręžimui tiek Atlando vandenyne, tiek ir kitose jūrinėse teritorijose“.

Aplinkosauginės organizacijos tikisi, kad neliks abejingi ir abiejų politinių jėgų (respublikonų ir demokratų) valdininkai, kurių valstijose planuojama vykdyti naftos gręžimą ir gavybą, žinoma, jei tik jiems rūpi pakrančių saugumas.

Aut. teisės: Technologijos.lt
Autoriai: Darius Verbickas

(33)
(3)
(30)

Komentarai (5)

Visi šio ciklo įrašai