Geriausias žaidimų kompiuteris 2018 metais: kokia konfigūracija yra optimali ir kaip išsirinkti geriausius komponentus  (4)

Čia pateikiami optimalios konfigūracijos žaidimų kompiuterių variantai, skirti įvairiems biudžetams, bei patarimai, kurie padės neapsigauti perkant įrenginių dalis „iš rankų“ ir lengvai padės atpažinti sugadintą grafikos plokštę.

Kol kas 2018 metais nėra išleista labai daug pažangios kompiuterinės įrangos. „RAM“ atminties kainos didėja, naujų „Intel“ procesorių kaina nuolat yra didelė, o produktyvios vaizdo plokštės yra masiškai perkamos kriptovaliutos kalnakasių. Tuo tarpu kietųjų diskų kaina, lyginant su ankstesne, priešingai, nuo šių metų sausio mėn. smuktelėjo žemyn.

Ką sako „Steam“

„Steam“ žaidimų platforma reguliariai renka duomenis apie tarp žaidėjų parduodamų komponentų populiarumą.

Procesorius

Praėjusiais metais „AMD“ pateko į rinką su „Ryzen“ procesoriais, išstumdamas į žemesnę vietą „Intel“. Taigi, pagal „Steam“ statistiką matome, kad per pastaruosius šešis mėnesius „AMD“ procesoriai rimtai sumažino „Intel“ populiarumą.

„AMD“ ženkliai sumažina „Ryzen“ procesorių kainą, bandydama juos parduoti prieš pasirodant naujos kartos „Zen +“ procesoriams, kurie turėtų pasirodyti prekyboje jau balandžio mėnesį. Tuo pačiu metu naujos kartos „Intel“ gamintojo „Coffee Lake“ procesoriai neskuba pigti.

Taigi, dabar yra gera proga įsigyti „AMD“ procesorių už pakankamai mažą kainą, ir jis nereikalaus atnaujinimų kelerius ateinančius metus.

Vaizdo plokštė

Remiantis tyrimų analitiko Jon Peddie Research pateiktais duomenimis, „AMD“ vaizdo plokštė laimėjo 33,7% „NVIDIA“ plokščių rinkos. Tai yra susiję su kriptovaliutos aukso karštine - „AMD“ adapteriai yra labai populiarūs tarp „kalnakasių“.

Dėl kriptovaliutos kasėjų pastangų „AMD“ gamintojų vaizdo plokštės beveik išnyko iš akiračio. Visų pirma tai taikoma skirtingų versijų „Radeon RX“ adapteriams, o apie didelio našumo „Radeon Vega“ to pasakyti negalima. Paprastiems vartotojams šis deficitas neturi reikšmės.

„AMD“ vaizdo plokščių stoka paveikė „Steam“ statistiką: šiuo metu 86% sistemos vartotojų turi „NVIDIA“ adapterius.

Tradiciškai, tarp „AMD“ populiariausios yra biudžetinių sprendimų (Radeon RX 470/570) grafikos plokštės, taip pat vidutinių kainų segmento įrenginiai (Radeon RX 480/580). Pasirinkite juos, jei norite sutaupyti pinigų. Jei renkatės galingą žaidimų sistemą, jūsų pasirinkimui siūlome brangesnius „NVIDIA“ adapterius (GeForce GTX 1070/1080/1080 Ti).

VR

Virtualios realybės šalmai yra ateities perspektyva. Tačiau kolkas jie išlieka brangūs ir nėra ypač reikalingi.

„Oculus Rift“ beveik vienodai pasidalijo rinka su HTC Vive. Naujasis „Microsoft Windows Mixed Reality“ „VR“ įrenginys kol kas palaiko 5 proc. rinkos.

Jei norite patys išbandyti virtualios realybės malonumus, nepamirškite, kad tai turės įtakos jūsų piniginei. Jūs ne tik atiduosite apie 600 eurų už šalmą, bet ir turėsite investuoti į kompiuterio atnaujinimą, jei jis neatitinka rekomenduojamų sistemos reikalavimų.

„Oculus Rift“ konfigūracija

Procesorius: „Intel i5-4590“ arba „AMD Ryzen 5 1500X“.

Vaizdo plokštė: „NVIDIA GTX 970/1060“ arba „AMD Radeon R9 290/RX 480“.

Atmintis: 8 GB.

Vaizdo išvestis: HDMI 1.3.

USB: 3 USB 3.0 jungtys ir 1 USB 2.0 prievadas.

„HTC Vive“ konfigūracija

Procesorius: „Intel i5-4590“ arba „AMD FX 8350“.

Vaizdo plokštė: „NVIDIA GeForce GTX 1060“ arba „AMD Radeon RX 480“.

Atmintis: 4 GB.

Vaizdo išvestis: HDMI 1.4 arba DisplayPort 1.2.

USB: 1 USB 2.0 prievadas.

„Windows Mixed Reality“ konfigūracija

Procesorius: „Intel i5-4590“ arba „AMD Ryzen 5 1400“.

Vaizdo plokštė: „NVIDIA GTX 960/1050“ arba „AMD RX 460/560“.

Atmintis: 8 GB.

Vaizdo išvestis: HDMI 2.0 arba DisplayPort 1.2.

USB: USB 3.0.

Sistema

„Steam“ statistika praneša, kad „Windows 7“ vis dar yra populiari sistema tarp žaidėjų. 68% „Steam“ naudotojų turi įdiegtą būtent „septyniukę“. Akivaizdu, kad „Microsoft“ naujovės nesulaukia teigiamo atsakymo tarp žaidėjų.

Kita vertus, „Windows 10“ palaiko „DirectX 12“, todėl tai būtų puikus pasirinkimas. Taigi, rinkdami naują žaidimų sistemą, geriau teikite pirmenybę „dešimtukui“.

Įdomu tai, kad labiausiai paplitusi kalba tarp „Steam“ naudotojų tapo kinų kalba, kuria kalba jau 63,93% žaidėjų. Analitikai susieja tai su didėjančiu „PlayerUnknown's Battlegrounds“ populiarumu Azijoje.

Ką reikia žinoti, jei perkate vaizdo plokštę „iš rankų“

Prekybinės interneto svetainės, tokios kaip „Avito“, yra apkrautos naudotų komponentų pardavimo pasiūlymais. Tai labai priklauso nuo kriptovaliutos uždirbančiųjų. Tarp jų yra „meteorų kalnakasių“ ir pradedančiųjų, kurie vėliau prisijungė prie šio hobio ir dabar liko nusivylę.

Kalbant apie tai, ar pirkti panaudotas dalis, nėra vienareikšmio atsakymo. Forumuose šia tema vyksta aštrios diskusijos. Naudotų komponentų priešininkai pasakoja apie įrangos nusidėvėjimą ir temperatūros rėžimo pažeidimus. Netrūksta ir tokių, kurie nusipirko pigių video grafikos plokščių ir dabar agituoja kitus vartotojus pirkti komponentus „iš rankų“. Kai kurie žmonės mano, kad vaizdo plokštė, kuri buvo naudota sunkiai dirbant „kalnakasybos ūkyje“, po to gali atlaikyti bet ką.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį prieš perkant naudotą vaizdo plokštę

Pirkti naudotą elektroniką visada yra rizikinga. Jei vis dėlto nuspręsite sutaupyti pinigų, reikėtų prieš perkant atsižvelgti į šiuos pateiktus punktus ir atlikti keletą veiksmų:

  • Patikrinkite vaizdo plokštės dokumentus. Atkreipkite dėmesį į pirkimo datą ir garantijos laiką. Atsisakykite įsigyti vaizdo plokštę be dokumentų ir pakuotės.
  • Išnagrinėkite vaizdo plokštę, pažiūrėkite ar nesudegę, nesulaužyti komponentai, ar nėra įbrėžimų, patamsėjusio tekstolito. Užstrigęs arba gelsvas tekstolitas yra vaizdo plokštės perkaitimo ženklas. Visa tai gali signalizuoti, kad sugadintos vaizdo plokštės savininkas bandė ją atkurti su plaukų džiovintuvu. Šiuo atveju turite pirkinio atsisakyti.
  • Patikrinkite aušinimo sistemą. Jei adapterio ventiliatoriai nėra originalūs, tai yra ženklas, kad vaizdo plokštė buvo perkaitusi ir aušinimas pakeistas prieš parduodant prekę.
  • Vaizdo plokštė turėtų būti išbandyta naudojant „sunkiuosius“ žaidimus, kad ir pvz. „FurMark“. Jei tai sukelia grafinius efektų svyravimus, nepirkite šios vaizdo plokštės.
  • Paleiskite „GPU-Z“ ir įsitikinkite, kad vaizdo plokštės faktinės charakteristikos yra tokios, kaip nurodyta gamintojo svetainėje.
  • Jei įtariate, kad plokštės pagalba buvo naudotasi kasybose, paleiskite bet kokį „mainerį“ , pvz., „MultiMiner“ arba „NiceHash“. Jei darbo metu atsiranda grafikos artefaktai, tai reiškia, kad iš šios plokštės jau „išspausta“ viskas, kas įmanoma.

Visos šios manipuliacijos nesuteiks šimtaprocentinės vaizdo plokštės efektyvumo garantijos. Būkite atsargūs ir nepasitikėkite įtartinais pardavėjais.

Renkame kompiuterį, skirtą žaidimams

Prieš pradėdami žaidimų kompiuterio surinkimą, pirmiausia turėsite nuspręsti, kurį procesorių ir kokią pagrindinę plokštę naudosite - „AMD“ ar „Intel“, ir kokią vaizdo plokštę rinksitės - „AMD“ ar „NVIDIA“. Jų komponentai yra beveik lygiaverčiai. Taigi vadovaukitės kainomis, esančiomis parduotuvėse.

Čia pateiktos skirtingų biudžetų konfigūracijos, kurios leis jums surinkti optimalų kompiuterį žaidimams. Pasiūlymuose yra išvardinti pagrindiniai komponentai. Tokie komponentai, kaip korpusas, maitinimo šaltinis ir aušinimas yra įtraukti į biudžetą, tačiau nėra išskirti atskirai.

500 eurų biudžetas 

Šis kompiuteris leis jums žaisti daugumą „Full HD“ žaidimų, esant vidutiniems grafikos nustatymams. Tai taupaus biudžeto variantas.

800 eurų biudžetas 

Komplektacija tinka „Full HD“ žaidimams su aukštos grafikos nustatymais. Per ateinančius dvejus metus jam nereikės rimtų atnaujinimų.

1250 eurų biudžetas

Ši kompiuterio komplektacija gali paleisti „Full HD“ žaidimus maksimaliais grafikos parametrais.

Biudžetas nuo 1400 eurų 

Konfigūracija, skirta žaidimams „WQHD“, naudojant aukštus ir maksimalius grafikos nustatymus.

Biudžetas nuo 2400 eurų

Ši konfigūracija pritaikyta patyrusiems žaidėjams, ir gali „patempti“ bet kokį „WQHD“ žaidimą pagal maksimalius grafikos nustatymus.

Galite susikurti galingesnę sistemą su „AMD Ryzen Threadripper“ arba „Intel Core i9-7900X“ procesoriais ir vaizdo plokštėmis. Tačiau šis sprendimas yra skirtas labiau pažengusiems ir turtingiems žaidėjams bei kūrėjams. Paprastiems vartotojams tokie pajėgumai yra akivaizdžiai nereikalingi.

Natūralu, kad SSD kietieji diskai yra daug greitesni, nei HDD. Tačiau jų kainos yra didesnės, o už tą pačią pinigų sumą gausite SSD, kurio talpa yra mažesnė negu HDD. Taigi pigiausioje versijoje galima apsieiti ir be SSD. Ateityje galėsite nusipirkti kietąjį diską ir taip atlikti našumo atnaujinimą, taip pat praplėsti RAM ir pakeisti procesorių į labiau efektyvų.

Šiuolaikiniai žaidimai užima daug vietos, vieno 120 GB SSD disko sistemai ir žaidimams nepakanka. Jei vis dėlto turite atliekamų pinigų, verta padidinti kietojo disko talpą.
Aut. teisės: Sugedo.lt
Sugedo.lt

(38)
(14)
(24)

Komentarai (4)

Visi šio ciklo įrašai