„Samsung“ galų gale pasirengę visam pasauliui pademonstruoti revoliucinę ir ilgai žadėtą sulankstomo ekrano technologiją (Video)  ()

Panašu, kad daugybė metų, kuriuos buvome maitinami vien gandais, baigiasi: „Samsung“ galų gale pasirengę viešai visam pasauliui pademonstruoti savo lankstomų ekranų technologiją. Apie tą galima spręsti iš naujos paskyros nuotraukos, kuri buvo pridėta „Samsung Mobile“ paskyroje „Facebook“ socialiniame tinkle, rašo „Ars Technica“.

O gandai apie sulankstomus „Samsung“ telefonus buvo skleidžiami nuo pat 2013 metų.

2014 metais įmonė netgi sukūrė reklaminį filmuką.

Visgi technologijos praktinio realizavimo laukti teko ilgai.

Tiek ilgai, kad netgi teks suabejoti, ar iš tiesų „Samsung“ bus pirmieji išmaniojo telefono su sulankstomu ekranu gamintojai.

Mat vos prieš kelias dienas įmonė „Royole“ pristatė telefoną „FlexPai“ (kainuojantį stulbinančius 1140 eurų dar Kinijos rinkoje), kuris buvo tituluojamas „pirmuoju pasaulyje komerciniu sulankstomu išmaniuoju telefonu su lanksčiu ekranu“. Atrodo gal ir nelabai elegantiškai, tačiau taip jau būna su pirmosios kartos įranga, kuri paprastai reikalinga tik kaip pagrindas vėlesnių, labiau vartotojams įdomių produktų tobulinimui.

O lankstaus ekrano pažadas yra iš tiesų patrauklus dalykas: toks įrenginys galėtų būti kompaktiškas, kad tilptų į nedidelę kišenę, tačiau pasiūlyti vartotojui didžiulį ekraną, kai to reikia darbui. Telefonai, kuriuose būtų dar ir išorinis ekranas, galėtų atlikti įprastinio išmaniojo telefono vaidmenį.

Tačiau iki šiol didžiausias kliuvinys įmonėms, norinčioms pristatyti tokius įrenginius komercinei prekybai, daugiausiai galvos skausmo kėlė besilankstančios ekrano vietos patvarumas: OLED matricos lankstymas sukelia įtempimus, dėl kurių ilgainiui visas ekranas sugadinamas. „Royole“ atstovai tvirtina, kad jų įrenginys gali atlaikyti 200 000 sulenkimų be pažeidimo, tačiau jų įrenginių sulenkimas nėra visiškas - „Royole“ šiek tiek sukčiauja, mat jų telefono lenkimo lankas yra labai platus, todėl tokiu būdu sumažinama žala ekranui.

Kalbant apie tikslią datą, kuomet „Samsung“ galėtų parodyti savo naująjį įrenginį – veikiausiai tai nutiks lapkričio 7-8 dienomis, kuomet vyks kasmetinė „Samsung“ produktų kūrėjų konferencija. Paprastai šioje konferencijoje daugiausiai kalbos būna apie tokius nelabai kam įdomius „Samsung“ produktus, kaip „Bixby“ skaitmeninis asistentas ar „Tizen“ operacinė sistema, tačiau jeigu šiemet kalba suksis ir apie sulankstomą telefoną, gali būti, kad paklausyti įmonės vadovų atvyks minios žurnalistų.

Bet jeigu ši konferencija nenumes technologijų bombos, tuomet jos reikėtų laukti iki kitų metų pradžios – arba CES parodos Las Vegase sausio pradžioje, arba MWC parodos Barselonoje, vasario pabaigoje.

Aut. teisės: 15min.lt

(17)
(5)
(12)

Komentarai ()