Rusijos ginkluotę papildė bombos, galinčios iš Baltarusijos pasiekti Vilnių  (2)

Rusijos Aeronautinės pajėgas pasiekia pirmosios naujosios išplėstojo veikimo nuotolio 500 kg ir 1500 kg valdomosios bombos. Jas tiekia Rusijos valdomų bombų ir torpedų lyderiaujantis gamintojas „Region“.

„Abu modeliai išlaikė testus ir gali būti pilnai naudojami, o jų tiekimas karinėms pajėgoms jau prasidėjo“, – teigia „Region“ generalinis direktorius Igoris Krylovas. Įmonė dėl šių dviejų naujų ginklų yra pasirašiusi tiek vidaus, tiek tarptautines sutartis, o eksportas prasidės 2020 m., skelbia „Jane’s“.

„Jos ypatingos tuo, kad geba skristi kaip sklandytuvas. Išmestos 15 km aukštyje, jos gali nuskristi iki taikinio, esančio už 50 km nuotolyje. Kitaip kalbant, šias bombas galima mėtyti virš Baltarusijos teritorijos, bet jomis bombarduoti Vilnių“, – pasakoja Lietuvos kariuomenės atsargos majoras ir ginkluotės entuziastas Darius Antanaitis.

Jis aiškina, kad šių bombų valdymas vyksta pasinaudojant INS (angl. inertial navigation system) bei GNSS (angl. Global Navigation Satellite System ) o labiausiai tikėtina sistema – rusiškos kilmės GLONASS.

„Mažesnė bomba turi 390 kg sprogmenų, o didesnė truputi virš tonos, – pasakoja karys. – Konflikto atveju šie Rusijos kariuomenės ginklai taptų dideliu galvos skausmu mums ir mūsų sąjungininkams, kadangi naikinti bombonešius tokiu nuotoliu mes galimybių neturime. Tai rodo, kad mūsų oro gynybos vystymas neturėtų sustoti ties vidutiniu nuotolio oro gynybos sistemomis, taip pat tai reiškia, kad privalome būti pasirengę naikinti taikinius ne tik mūsų valstybėje, bet ir valstybės agresorės teritorijoje“.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt

(31)
(6)
(25)

Komentarai (2)