Rugpjūčio 23 d. visi lietuviai, latviai ir estai kviečiami nueiti po 30 tūkst. žingsnių: unikalus iššūkis Baltijos kelio trisdešimtmečiui  ()

Artėjant Baltijos kelio trisdešimtmečiui, Lietuva sukaktį rengiasi paminėti įvairiais būdais. Į simbolinį iššūkį – kartu nueiti daugiau nei 1000 Baltijos kelių – kviečia #walk15 mobiliosios programėlės kūrėja Vlada Musvydaitė bei žurnalistas Andrius Tapinas.


KTU verslo inkubatoriuje „Startup Space“ veikiančios bendrovės „Kirotech“ padėjo sukurti unikalią interneto svetainę www.3free.eu. „Einančio Baltijos kelio“ organizatorė V. Musvydaitė kviečia rugpjūčio 23-24 d. eiti su #walk15 programėle ir dalyvauti „Einančio Baltijos kelio“  iššūkyje bei kartu nueiti 1000 Baltijos kelių.  

Asmeniškai nueitą atstumą dalyvaujantieji galės fiksuoti programėlėje #walk15. Joje taip pat yra patalpinta 650 km Baltijos kelio trasa su beveik šimtu informacinių punktų lietuvių, latvių, estų ir anglų kalbomis.

Tuo tarpu bendras „Einančio Baltijos kelio“ iššūkio dalyvių rezultatas bus sumuojamas svetainėje 3free.eu, kurią specialiai šiam iššūkiui sukūrė Kauno technologijos universiteto (KTU) „Startup Space“ inkubatoriaus bendrovė „Kirotech“.

„Reprezentacinėje svetainėje 3free.eu bus matomas visų užsiregistravusių dalyvių kartu nueitas žingsnių kiekis, o tinklapyje pasiekimai bus rodomi realiu laiku. Neeilinio rugpjūčio 23–24 dienomis vyksiančio iššūkio metu visi dalyvaujantys bus raginami nueiti po 30 tūkst. žingsnių – už tokį pasiekimą bus įteikiamas išskirtinis Baltijos kelio trisdešimtmečio diplomas“, – pasakoja bendrovės „Kirotech“ direktorė Gintarė Žilaitytė.

Pasak G. Žilaitytės, nors šiais laikais sparčiai keičiasi mūsų aplinka, įpročiai, technologijos, tačiau pamatinės vertybės lieka tos pačios – galimybė pasirinkti, kurti, reikšti savo nuomonę, būti laisviems.

„Toks projektas skatina puoselėti šias vertybes visose Baltijos šalyse, ypatingai įtraukiant jaunąją kartą ir naudojant vis didesnę reikšmę įgyjančias technologijas. Patys esame jauna kūrybinė komanda, kurios varomoji jėga – laisvė kurti ir dalintis kūrybiniais rezultatais su savo aplinka“, – sako direktorė.

Skaitomiausi Naujausi

Ignas Dombrauskis, hostingo ir debesų technologijų įmonės „Hostinger“, taip pat prisidėjusios prie 3free.eu svetainės kūrimo, Lietuvos regiono vadovas sako, kad Baltijos kelias ir po trisdešimties metų mums primena vertybes, kurios išliko tokios pat svarbios ir šiandien.

„Tik dirbdami ranka rankon galime pasiekti užsibrėžtų tikslų. Mes gavome laisvę dirbti ir kurti laisvoje šalyje. Vienas malonumas prisidėti prie projekto, kuris ne tik primena, bet ir skatina puoselėti, dalintis šiomis vertybėmis“, – sako jis.

#walk15 programėlės autorė V. Musvydaitė tikina, kad Baltijos kelią visuomet norėjosi paminėti inovatyviai, todėl kartu su komanda sugalvojo perkelti visą 650 kilometrų originalaus kelio maršrutą į programėlę ir sudėti įdomiausius faktus apie jo istoriją ir objektus skirtingomis kalbomis, kad žmonės per ėjimą susipažintų su istorija.

„Šia iniciatyva mes siekiame suvienyti visus Baltijos kelio 30-mečiui skirtus renginius. Visus kviečiame dalintis savo įspūdžiais mūsų FB renginyje Einantis Baltijos kelias“, – pažymi ji.

Kiekvienas, prisijungęs prie „Einančio Baltijos kelio“ iššūkio, pasak iniciatorių, galės eiti bet kurioje pasirinktoje vietoje ar savo norimame renginyje. Iššūkis prasidės rugpjūčio 23 d., o finišuos rugpjūčio 24-ąją – A. Tapino organizuojamo „Laisvės pikniko 2019. Idėjų festivalio“ metu.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(2)
(7)
(-5)

Komentarai ()