Ar pastebite, kuo šis klozetas kitoks nei įprastiniai? Šis išradimas jau yra patentuojamas ir skaičiuojama, kad įmonėms jis padės sutaupyti daugybe pinigų, bet žmonėms, ko gero, tikrai nepatiks  ()

Pirmieji klozetai buvo išrasti dar 16 amžiuje. Ir, nors jie tikrai patobulėjo, šis kasdienybės simbolis išlaikė klasikinę formą. Ir tai nėra gerai. Pažvelkite į šį klozetą nuotraukoje - ar pastebite, kuo jis kitoks?

Taip, šio klozeto sėdynė yra pakrypusi žemyn visus 13 laipsnių. Manote, kad dėl to bus nepatogu ant jo sėdėti? Esate teisūs.

Šį klozetą sukūrė Jungtinės Karalystės startuolis „StandardToilet“. Šis išradimas jau yra patentuojamas, o beprasidedanti marketingo kampanija jau ieško naujoviško tualeto pirkėjų. „StandardToilet“ kūrėjai teigia, kad kelios kompanijos jau domisi naujuoju klozetu, o ateityje jis taps standartinis ne tik biuruose, bet ir prekybos centruose bei arenose. Tik ne namuose.

Nors skirtumų tikrai yra, tiek žmonių namuose, tiek viešose erdvėse naudojami labai panašūs klozetai. „StandardToilet“ nesistengs pakeisti jūsų asmeninio tualeto, o štai darbe ateityje galite tikėtis pamatyti ir tokį klozetą su 11-13 laipsnių nuolydžiu. Šio klozeto kūrėjai teigia, kad jis padės kompanijoms sutaupyti pinigų ir pagerins darbuotojų sveikatą.

Paprastai tariant, „StandardToilet“ yra nepatogus - vos po 5 minučių žmogui norisi atsistoti. Darbuotojai dažnai ant tualeto praleidžia ilgesnį laiką, naršydami telefone ar tiesiog vengdami darbo. Skaičiuojama, kad vien Jungtinės Karalystės ekonomikai tai atsieina 4 milijardus svarų. Darbdaviai negali uždrausti darbuotojams nueiti į tualetą, tačiau „StandardToilet“ dėka galės bent jau apriboti ten praleidžiamą laiką.

„StandardToilet“ teigia, kad toks klozetas nekenkia sveikatai - jis sukelia tik diskomfortą kojose. Net priešingai - be reikalo nesėdėdami ant klozeto žmonės sumažins hemorojaus riziką. Bet tai dar ne visi privalumai.

„StandardToilet“ technologija sumažins eiles prie prekybos centrų, arenų ar kitų masinio susibūrimo vietų tualetų. Kartu tokį tualetą turėtų būti lengviau valyti. Tiesa, jis yra brangus - kainuos 5-6 šimtus eurų, priklausomai nuo dizaino. Bet juk tai - investicija.

Aišku, žmonėms ši idėja nepatinka. 5 minutės ant nepatogaus tualeto yra kažkas labai artimo pasityčiojimui. Darbdaviai turėtų stengtis sukurti tokią darbo aplinką, kad darbuotojai nepoilsiautų tualete, o norėtų dirbti. „StandardToilet“ klozetas problemos neišsprendžia, o tik pašalina simptomą. Ir dar darbuotojo kojų sąskaita.

Aut. teisės: Technologijos.lt

(37)
(35)
(2)

Komentarai ()

Susijusios žymos: