Ruošiamas išskirtinis „Windows 10“ atnaujinimas: žada padaryti tai, ko nesugebėjo net „Apple“  (1)

„Microsoft“ ruošia didžiulį „Windows 10“ atnaujinimą, kuris turėtų iš pagrindų atnaujinti jūsų kompiuterio valdymą liečiamu ekranu.


OS kūrėjai daliai testuotojų išsiuntė „Windows 10 Insider Preview” versiją, pažymėtą 19592 numeriu. Pagrindinė naujovė – visiškai nauja „jutiklinio ekrano patirtis“. Ji turėtų paversti du-viename tipo nešiojamų kompiuterių valdymą kur kas intuityvesniu nei bet kada anksčiau.

Jeigu kada teko naudotis tokio tipo įrenginiu, tikriausiai pritarsite, kad „Windows 10“ valdymas lietimu ar specialiu rašikliu yra ganėtinai sudėtingas ir nepatogus.

Dėl šios priežasties „Apple“ susilaiko nuo kompiuteriuose naudojamos „macOS“ diegimo į „iPad“ planšetes – kitokia įrenginio forma reikalauja kitokios programinės įrangos.

Tačiau „Microsoft“ problemą puikiai žino ir stengiasi ją išspręsti su šiuo „Windows 10“ atanujinimu. Naujoji planšetės valdymo patirtis turi daug smulkių ir 3 pagrindinius patobulinimus, lyginant su ankstesne versija:

  • Tarpai tarp užduočių juostos ikonų yra kur kas didesni
  • Paieškos langelis užduočių juostoje virto paieškos ikona
  • Liečiamo ekrano klaviatūra įjungiama, vos tik paliečiate teksto įvedimo laukelį

Keista tai, jog visos šios naujovės buvo dar 18970 versijoje, tačiau „Microsoft“ jas pašalino naujesniame 19013 leidime. Kompanija teigia, turėjusi atlikti keletą nedidelių patobulinimų, kad naujas valdymo liečiamu ekranu galimybes galėtų vėl pasiūlyti vartotojams.

Skaitomiausi Naujausi

„Ši patirtis yra atskira nuo „Tablet Mode“ režimo, kurį vartotojai vis dar galės naudoti. Ji leidžia išlaikyti pažįstamą kompiuterio valdymo aplinką, pasirinkus valdymą jutikliniu ekranu, tačiau turi keletą svarbių patobulinimų.“ – taip atnaujinimą anonsavo Redmondo technologijų milžinės atstovai.

„Windows 10“ jau kurį laiką turi atskirą „Tablet mode“ režimą, tačiau jis paremtas plytelių (angl. tiles) valdymo sąsaja ir labai skiriasi nuo įprasto „Windows 10“ darbalaukio. O štai naujoji jutiklinio ekrano patirtis sukurta tiems, kurie pageidauja „Windows 10“ naudoti įprastoje formoje, tačiau nori tai daryti patogiai ir intuityviai.

„Microsoft“ pranešė, jog visus vartotojus šie patobulinimai pasieks su „Windows 10“ atnaujinimu. Tiesa, tai nebūtinai reiškia, kad naujos valdymo funkcijos bus integruotos į artimiausią atnaujimą – kompiuterių savininkams gali tekti palaukti net kelis mėnesius.

(29)
(23)
(6)

Komentarai (1)

Susijusios žymos: