„Samsung“ pademonstravo įspūdingas 5G galimybes: bus galima pamiršti šviesolaidinį internetą (Video)

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

Stebėtojas 2020-05-12 22:10
Tikrai taip, šviesolaidinis internetas tyliai rūko kamputyje su 500 Gbps. https://www.technologist.eu/new-record- ... c-network/
vytautas50 2020-05-12 22:27
tame straipsnyje parašyta kad per kiekvieną šviesolaidžio skaidulą galima perduoti iki 76,8 Tbit/s. O prie to jau jungiasi 5G. Taip kad 5G yra tik 5G ir su šviesolaidžiu neturi šansų lygintis. Šviesolaidis yra tarp 5G taškų. Ir viskas logiška nes šviesos bangų ilgis mažesnis nei 5G. Čia buvo tik technologijos klausimas kaip tuo pasinaudoti. Taip kad šviesolaidis visuomet buvo ir liks "jėga" vien dėl fizikos dėsnių.
pe3 2020-05-13 09:09
800mhz nėra milimetrinės bangos.
House_of_gold 2020-05-13 09:51
Čia tik tarp 2-iejų telefonų, kurie ir tai išsidalino po 4,3... Aišku, kai kur šviesolaidinis internetas išnyks, tačiau tikrai ne visur. Kitur jo nebuvo įmanoma įdiegti, dabar Ponai galėsit miške su 5G greitai atsidaryt reddit'ą
vytautas50 2020-05-13 10:30
Žiūriu problemos su matavimo vienetais. Ponas neskiriant 80Ghz nuo 800mhz. O 5G veikia būtent tarp 30-300Ghz. Kuo aukštesnis dažnis tuo daugiau gali sukišt informacijos. Reikia bent baigt mokyklą.
pe3 2020-05-13 11:12
5g veiks nuo ~700mhz iki ~80ghz - taip. Straipsnyje parašyta sekančiai: "Tam pasitelktas 800Mhz milimetrinių bangų spektras" Tai pasikartosiu, 800mhz NĖRA milimetrinės bangos. Prieš kaltinant kitus nebaigus mokyklos, bent perskaityk straipsnio pradžią.
Arunas1948 2020-05-13 11:27
Ko jus cia gincijates del dazniu, turetumet zinoti kad informacijai pernesti naudojami fotonai, sviesolaidis skiriasi tuo kad fotonai sklinda kryptingai, nesklisdami i aplinka o 5G lengviau pasiekti vartotoja o didesnis daznis daugiau informacijos ir viskas, nera del ko gincytis.
pe3 2020-05-13 12:19
Kalbant apie internetą radio ryšiu, tai ne tik dažnis svarbu, bet ne mažiau svarbu yra ir kanalo plotis. Just saying..
immortallt 2020-05-13 16:55
Bet tai žiūriu žmogeliai susipykę esate su sveiku protu. Kažkas išnaudojate daugiau nei 100 Gbps greiti? Ne? Tai velniop jis jums didesnis? Komepsnuojate kažką? Ir taip, daugumai vartotojų, kurių interneto poreikis yra asmeniniams tikslams, 5G interneto bus per akis. Tikrai įsivaizduoju, kaip vytautas angry birds žaisdamas 76,8 Tbps išnaudoja ir spamindamas visus įmanomus forumus savo briedais ir apie artėjančią mirtį po kelių dienų (ir taip keletą metų).
vytautas50 2020-05-13 18:26
Esmė techninės galimybės. Ir dėl paprasčiausios fizikos 5G negali būti greitesnis už šviesolaidinį variantą. Pats naudojuosi tik 30Mbps ir man sočiai. Jokių žaidimų nežaidžiu, nieko nesisiunčiu, filmų nežiūriu. Televizoriaus net fiziškai neturiu. Ten kur dirbu ir prižiūriu tą tinklą apie 300 kompiuterių internetui naudojasi 100Mbps šviesolaidžiu ir to daugiau nei pakankama. Taip stebėjimo kamerų tinklą su 40 kamerų teko atskirti nuo bendro tinklo nes prasidėjo problemos. Bet tai tik patogiau. Realiai tas 5G kaip šuniui 5 koja. Kol kas net neišnaudojama kas yra. O bendras elektromagnetinio smogo padidėjimas tikrai niekam nepridės sveikatos. Visiškai nesvarbu koks ten G. Pats faktas kad elektromagnetinė spinduliuotė didėja. Turintys šviesolaidį ar kabelį šiuo atveju tiesiog saugo savo sveikatą jei nesijungia namuose kažkokių papildomų wi-fi.
immortallt 2020-05-13 19:47
Tai tik ką patvirtinai, kad vietoje vedžiojimo brangaus šviesolaidžio technologijos (mažiau aktualios Lietuvoje, bet vis tiek man dabar šviesolaidį atsivestį per du metus susimokėčiau 1k eurų, tai mielu noru imčiau 5g, nes 4g neužtenka tinko greičio), praktiškai visiems, net kai kurioms įmonėms, užtektų 5g vos ne vieno accounto! Kas šiaip pakraupino, kad tu prižiūri kompiuterių tinklą... Elektromagnetinio smogo padidėjimas... O žinai koks jis natūraliai yra?
vytautas50 2020-05-13 20:25
Dar galiu labiau pakraupianti. Buvęs rusų armijos radijo ryšio karininkas. Vyresniojo leitenanto laipsnis. Taip kad duomenų perdavimo sistemos tikrai ne svetimas dalykas ir su tuo susijusios problemos žinomos. Neišsigąsk iš Lietuvos nuo 1990 ne esu niekur išvykęs nei į vakarus nei į rytus. Jokių pažįstamų ar giminių Rusijoje taip pat neturiu. Komunistų partijai niekada nepriklausiau kaip ir mano tėvai ir seneliai. Man labai gerai gyventi ten kur gimiau. Ir Lietuva lietuviams. Šiaip IT srityje daugiau nei 20 metų. Taip kad su tinklo priežiūra jokių problemų. Tiek specialybė, tiek gabumai, tiek patirtis tai leidžia daryti be problemų.
qrad 2020-05-13 20:45
Kiekvienam vartotojui per daug brangu išvedžioti šviesolaidžius kabelius, ypač individualiuose namuose. Todėl telekomunikacijų bendrovėm labiau apsimoka plėtoti bevielį ryšio technologijas. Esu tik už, kad kuo labiau plėtotu bevielio ryšio technologijas. Mokslas ir technologijos yra varomoji mūsų civilizacijos dalis. Niekas neklausys kelių paranojikų su jų durnais įsitikinimais. Technologijos vistiek vystysis.
vytautas50 2020-05-13 21:00
Kad bent man žinomuose daugiabučiuose optika praktiškai išvedžiota ir mielai vedžiojama jei tik kas užsisako. Realiai net nėra kur plėstis. O į individualius namus dažniausiai kaip ėjo du variniai laidai taip ir eina. Nors yra galimybės padaryti kitaip bet telekomunikacijų bendrovės neskuba keisti kažko nes klientai moka ir už jau seniai atsipirkusią technologiją. Kam kažką daryti jei ir taip pinigai kapsi.
eXpo 2020-05-14 16:11
Vytautas50 - tau nei filmu , nei zaidimu , nei tv, nei greito interneto, dar like kaskiek noro gyvent?
Arunas1948 2020-05-14 16:56
Tai kad per Lietuvos televizija tik zinias paziurau o visa kita slamstas, dar ziurau rusiskas laidas, ten bent filmai geri.
vytautas50 2020-05-14 18:27
Kokioms nors techninėms žinios įgyti ar tobulinti greitas internetas nereikalingas. Kitam gaiš beprasmiškai laiką gyvenimas per trumpas. Tuo labiau kai gyvenu kaime nors ir labai arti miesto tai kuistis sava name ir 2 ha sklype taip pat žymiai prasmingiau nei žiūrėti filmus, žaisti ar žiūrėti tv. Plius kasdieninis pasivaikščiojimas 1 valanda ir saikingas sportas. Čia sveikatos sumetimais. Taip kad su noru gyventi ir to gyvenimo prasmingumu jokių problemų. Net būtų sunku ką tobuliau padaryti.
immortallt 2020-05-14 19:03
Iš to ką išvardijai, baisiausias faktas yra, kad NIEKUR nebuvai išvažiavęs. Savo šalį yra mylėti viena, užsidaryti yra kita. Grįžtant prie "elektromagnetinio smogo", tu tikiuosi supranti, kad jį skleidžia visi elektros prietaisai, net gyvi organizmai, bet saulė viską permuša?
vytautas50 2020-05-14 19:52
Technologijų laikais iš viso nėra jokios logikos kažkur važiuoti ir beprasmiškai gaišti laiką. Viską kas domina galima koncentruotai pamatyti kitų patirties dėka. O fizinį kelionės krūvį aš galiu tvarkingai saikingai sportuodamas. Savo laiku tekę būti Latvijos įdomesnėse vietose bei Rusijoje priverstinai netoli Uralo. Ir tame nematau absoliučia jokios prasmės. Tuščiai sugaištas laikas ir diskomfortas organizmui. Rusijoje tekę turėti tokią problemą kaip aklimatizacija. Įsidūrei su adata ir visa ranka ištino. Na o kelionės į egzotiškas šalis iš viso sveikatai kenksmingos. dabartinis virusas puikus pvz kaip nesaugu keliauti. Visumoje man tai tiesiog nepriimtina. Noriu tikro poilsio galiu nueiti už 500 prie upės ir poilsiauti. Arba nuvažiuoti į kokį pušyną ir uogauti bei grybauti. Mano poilsio stilius toks. Bet kiekvienam savo. Patinka važiuot kažkur - važiuok. Laisva valia. Turiu kvietimą važiuoti į Vokietiją pasisvečiuoti su pilnu aptarnavimu o ne dirbti bet tam neturiu jokio noro. Kas liečia elektromagnetinį smogą. Taip jis yra ir natūralus prie kurio žmogus pripratęs. Bet dabar yra masė visko kas skleidžia papildomą. O normos nustatomos labai primityviai. Pakilo kūno temperatūra kaip kokiam geležies gabalui ar ne. Koks kitos poveikis niekam neįdomu. Tuo tarpu grynai praktiškai mačiau savo seno tėvo pavaizdžiu kaip žiauriai veikia wi-fi roteris. Žmogui važiuoja stogas tikrąja to žodžio prasme. Ir signalas pakankamai silpnas stabdomas per betonines lubas. Kol neturėjau gyvo pvz tol taip pat į tai nekreipiau dėmesio. Nors nereikalingą galvos svaigimą jausdavau tik nesuprasdavau dėl ko. Roiteris išjungtas problemos nėra. Kodėl taip yra. Smegenų veikla paremta elektromagnetinių impulsų pagrindu tarp neuronų. Iš išorės gaunamas papildomas nei įprastas elektromagnetinis triukšmas įtakoja smegenų darbą. O nuo to stringa ir viso organizmo darbas nesvarbu kad kūnas nekaista kaip metalo gabalas. Kadangi kiekvieno žmogaus organizmas savitas tai vieniems tai kaip ir nieko o kitiems problemos. To gal nepastebėsi būdamas jaunesnis. Bet su laiku tai duos apie save žinoti. Ką ir teko stebėti gyvai. Išvada - pagal galimybes reikia pasisaugoti ir nekišti savo noru galvos į mikrobangę.
Vi6699 2020-05-15 05:04
Gal čia kažkas ir su laipsniais, bet su fizika draugauti irgi reikia, dar ir matematika, chemija ir biologija ne pro šal. Visgi mane sudomino, kas ten per vieta, kurioje 300 kompiuterių su 100Mbps. Ką ten žmonės „gamina“? Neįdomu man ką konkrečiai kas mėgsta ir iš kokio dešimtmečio, bet laikai ne tie. Yra ir 4k filmų žiūrėtojų ir geimerių, ne visi yra vienodi ir gyvena skirtingus gyvenimus, užsiima skirtingomis veiklomis. Dirbu kaimo mokykloje toli nuo didmiesčių su tokiu pačiu 100Mbps, ir galiu drąsiai pasakyti, kad to greičio neužtenka. Mokinių žinių testams, pamokoms kartais užtenka ir 25Mbps, bet ŠMSM priorganizuoja ir tokių, kai be trikdžių veikia tik 2-4 darbo vietos, o reikia 30. Tai čia su sąlyga, kad visas kitas mokyklos darbas Interneto atžvilgiu suparalyžiuotas. Ir dar rekomenduočiau ne tik branduoline fizika, bet ir astrofizika padidomėti, nes žinios dažniausiai ties mikrobange ir pasibaigia, o chemija padėtų susiorientuoti, ko galima prikvėpuoti ir kaime, ir kaip tai veikia organizmą. Ilga čia pasaka. Beje, kai dabar karantinas, tai nuotolinio ugdymo internetinės problemos atsiskleidžia visu grožiu. Dar apie 5G ir IoT galėčiau, vitiek upės tėkmės nesustabdysi.