„Nintendo“ švenčia 131 metų gimtadienį - stebėtina kaip 1889 metais prasidėjo garsaus kompiuterinių žaidimų gamintojo istorija  ()

„Nintendo“ - labai garsi ir labai ilgą istoriją turinti japonų kompanija. Daugybė žmonių užaugo su „Nintendo“ produktais - nešiojamais žaidimų kompiuteriais ir konsolėmis. Tačiau nedaug kas žino, kad kompanija buvo įkurta dar 1889 metų rugsėjo 23 dieną, bet ką ji veikė laikais, kai kompiuterinių žaidimų tiesiog nebuvo?

Fusajiro Yamauchi buvo verslininkas ir šiaip nagingas žmogus. 1889 metais jis nusprendė įkurti tradicinių japonų kortų gamintoją, kurį pavadino „Nintendo Karuta“. Iš pradžių tai buvo visai maža kompanija, gaminusi brangias Hanafuda kortas. Šios gėlių raštais išmargintos kortos yra tinkamos įvairiems žaidimams.

„Nintendo“ pradžia nebuvo lengva. Kortų gamybai reikėjo labai daug laiko ir meistriškumo, todėl produktas buvo brangus ir pirkėjų stigo. Netrukus kompanija išleido pigesnių, ne tokių prabangių kortų liniją. Su laiku veikla įsibėgėjo ir Yamauchi ėmė samdyti vis daugiau darbuotojų. 1902 metais į „Nintendo“ produktų liniją įtrauktos ir vakarietiškos kortos.

Antrasis pasaulinis karas vos nesužlugdė „Nintendo“ kompanijos, tačiau ji išliko. 1959 metais pasirašytas susitarimas su „Disney“ leido ant „Nintendo“ kortų spausdinti populiarių animacinių filmukų personažus. Netrukus kompanija ėmė gaminti ne tik kortas, bet ir žaislus. Aštuntajame dešimtmetyje pasirodė pirmieji elektroniniai žaislai, pirmasis iš jų - garsus skleidžiantis pistoletas.

 

1974 metais pasirodė pirmoji „Nintendo“ konsolė „Color TV-Game“. Tiesa, ji buvo išleista tik Japonijoje, tačiau vėliau sekė ir tarptautiniai produktai - „Game & Watch“, „Donkey Kong“, „Nintendo Entertainment System“, „Game Boy“, „Super Nintendo“ ir daug kitų.

Tačiau pradžia buvo būtent tokia:

Hanafuda kortos - ypatingai gražiai dekoruotos tradicinės japoniškos kortos. Tiesa, japoniškomis jas pavertė Japonija. Iš tikrųjų, žaidimų kortos į Japoniją atvyko tik 16 amžiuje - jas atvežė Portugalai. Įdomu ir tai, kad Antrojo pasaulinio karo metu Japonijos kompanijoms buvo uždrausta gaminti vakarietiškus žaidimus, įskaitant ir kortas, todėl „Nintendo“ turėjo pasikliauti Hanafuda kortų pardavimais.

Šiuo metu „Nintendo“ dirba apie 6200 žmonių. Nors buvo sunkių laikų, dabar kompanija yra sėkminga. „Switch“ ir „Switch Lite“ yra labai sėkmingi produktai - šių nešiojamų konsolių po egle ir šiemet žvalgysis milijonai vaikų ir suaugusiųjų.

Aut. teisės: Technologijos.lt

(13)
(0)
(13)

Komentarai ()