Audi, BMW, Cadillac, Chevrolet, Nissan.... ar tikrai žinote ką reiškia garsiausių markių pavadinimai? Kaip Hitleris susijęs su VW atsiradimu, o Mazda pradėjo nuo butelių kamščių gamybos ir kitos stebinančios jų atsiradimo istorijos  ()

Žinojimas apie automobilių markių kilmę yra gana žavus ir padeda suprasti, kodėl buvo suteiktas konkretus vardas. Šis automobilių prekių ženklų ir jų kilmės sąrašas suteiks jums daugiau žinių apie šių įmonių kultūrą ir istoriją.


1. Aston Martin

Pavadinimas „Aston Martin“ yra sudarytas iš jo įkūrėjo Lionelio Martino vardo ir kelio ruožo „Aston Hillclim“, naudojamo lenktynėms, ir esančio Hertfordšyre, Anglijoje.

Pirmasis pasaulinis karas trumpam sustabdė gamybą, o vėliau „Aston Martin“ gamino specialiai lenktynėms skirtus automobilius, daugiausia dėmesio skirdamas greičiui, o ne prabangai.

Tačiau lenktyninių automobilių gamyba pasirodė esanti nepelninga, o „Aston Martin“ iki Antrojo pasaulinio karo kelis kartus keitė savininkus. 1947 m. traktorių gamintojas Davidas Brownas įsigijo šią kompaniją, ir modeliuose, gamintuose kai kompanija priklausė Brownui, buvo ir jo inicialai – DB.

2. Audi

Vokietijos inžinierius Augustas Horchas įkūrė įmonę „August Horch & Cie. Motorwagenwerke AG“ 1899 m. Dėl nesutarimų su partneriais, Horchas paliko įmonę ir 1909 m. įkūrė naują įmonę „August Horch Automobilwerke GmbH“.

Tačiau senoji įmonė išlaikė pavadinimą „Horch“ (vokiečių kalba tai reiškia „klausyk“), todėl Horchas, negalėdamas naudoti savo pavardės naujos įmonės pavadinime, pasirinko savo pavardės lotynišką vertimą  – „Audi“.

3. BMW

‚BMW“ savo veiklą pradėjo 1916 m. kai buvo sujungtos trys Vokietijos įmonės.

Santrumpa „BMW“ reiškia „Bayerische Motoren Werke GmnH“, kuris reiškia „Bavarijos variklių gamykla“. Šis pavadinimas nurodo bavarišką įmonės kilmę ir variklių gamybos tradiciją, nuo kurios prasidėjo įmonės veikla.

4. Cadillac

„Cadillac“ buvo pavadintas didžiojo prancūzų tyrinėtojo Antoine'o Laumet de La Mothe'o Sieuro de Cadillaco vardu, kuris 1701 metais įkūrė Detroitą (Mičiganas).

Skaitomiausi Naujausi

 

„Cadillac“ yra viena iš ankstyviausių automobilių markių JAV. Įkurtas 1902 m., gamintojas garsėja prabangiais automobiliais. 1909 m. įmonę perėmė „General Motors“.

5. Chevrolet

„Chevrolet“, dar vadinamą „Chevy“, 1911 m. įkūrė Louis Chevrolet ir William C. Durant Detroite kaip „Chevrolet Motor Company“. Louis Chevrolet buvo šveicarų lenktyninių automobilių vairuotojas ir automobilių inžinierius.

Kai kurie žmonės manė, kad, kai įmonė buvo įkurta, pavadinimas skambėjo svetimai ir egzotiškai, suteikdamas šiek tiek žavesio ir stiliaus prekės ženklui. Tačiau praėjus vos septyneriems metams po įkūrimo, „Chevrolet“ tapo „General Motors“ dalimi.

6. Datsun

„Datsun“ yra japonų įmonė, labiausiai siejama su mažų ir prieinamų automobilių gamyba.

Bendrovė įsteigta 1911 m. „Kwaishinsha Jidosha Kojo“ pavadinimu. Jos įkūrėjo M. Hashimoto svajonė buvo gaminti unikalius automobilius, tinkamus Japonijai.

1914 m. jis pagamino pirmąjį automobilį su mažu 2 cilindrų 10 arklio galių varikliu, kurį pavadino DAT, pagal trijų savo investuotojų – K. Deno, R. Aoyamos ir M. Takeuchi – pavardžių pirmąsias raides.

1926 m. „Kwaishinsha“ susijungė su „Jitsuyo Jidosha Co., Ltd.“ ir sudarė „Dat Jidosha Seizo Co.“.

1931 m. Įmonė sukūrė naują lengvąjį automobilį, kuris buvo kompaktiškesnis nei originalus DAT, todėl jis buvo vadinamas „Datson“ („DAT‘o sūnus“). Deja, japonų kalboje žodis „son“ reiškia „netektis“, todėl jis buvo pakeistas į „sun“ (saulė), turintį daugiau teigiamų asociacijų.

7. Ferrari

Prabangių automobilių markė „Ferrari“ pavadinta Italijos įkūrėjo Enzo Ferrari, kuris buvo oficialus „Alto“ lenktynių vairuotojas, vardu. 1939 m. jis metė lenktynes ir įkūrė savo įmonę. Per vienerius metus jis pagamino 1500 cm3 8 cilindrų 815 „Spider“ su kuriuo  1947 m. pirmą kartą laimėjo „Grand Prix“ lenktynes. Italų kalboje žodis „Ferrari“ yra kilęs iš žodžio „ferraro“, reiškiančio kalvį.

 

8. Ford

Henry Fordas paliko savo pirmąją įmonę „Cadillac“ ir įkūrė „Ford Motors Company“ 1903 m. Detroite, Mičigane.

Jis tobulino masinę automobilių gamybą, įvesdamas judančias surinkimo linijas. Tai suteikė galimybę sumažinti išlaidas ir pasiūlyti prieinamą automobilį amerikiečių vidurinei klasei.

Jo garsiojo 1908 m. masinės gamybos automobilio „Model T“ per ateinančius 20 metų buvo parduota daugiau nei milijoną vienetų.

9. Honda

Kaip tikriausiai atspėjote iš pavadinimo, „Honda“ buvo pavadinta jos įkūrėjo Soichiro Honda vardu. Iš pradžių „Honda“ 1937 m. įkūrė gamintoją „Tōkai Seiki“, kuris gamino „Toyota“ stūmoklinius žiedus. Antrojo pasaulinio karo metu kompanijos gamyklos buvo sunaikintos per bombardavimo reidą ir žemės drebėjimą.

„Honda“ pardavė tai, kas liko iš bendrovės „Toyota“ bendrovei ir panaudojo pinigus „Honda“ techninių tyrimų instituto įsteigimui. Nuo to laiko, „Honda“ yra vienas didžiausių Japonijos automobilių gamintojų.

Tęsinys kitame puslapyje

(20)
(4)
(16)

Komentarai ()