Nulis žvaigždučių - naujas furgonas saugumo bandymuose pasirodė tiesiog neįtikėtinai blogai (Video)  (4)

Australazijos automobilių saugumo tyrimų organizacija ANCAP išbandė naują „Mitsubishi Express“ furgoną. Įprastai apie šį mums nelabai aktualų testą nerašytume, bet ši mašina surinko nulį žvaigždučių iš penkių. Tai yra pirmasis taip prastai pasirodęs automobilis ANCAP istorijoje.


Žinoma, kaip tikriausiai jau spėjote pagalvoti, „Mitsubishi Express“ yra biudžetinis automobilis. Tačiau Australazijos regione, kuriam priklauso Australija, Naujoji Zelandija, Naujoji Gvinėja, Melanezija ir dalis Malajų salyno, dažnai pasitaiko pigių kiniškų automobilių. Juos ANCAP irgi bando, tačiau ir jie pasirodo ne taip prastai.

„Mitsubishi Express“ neturi įprastų elektroninių sistemų, kurios padeda išvengti avarijų. Pavyzdžiui, „Mitsubishi Express“ neturi automatinės avarinės stabdymo sistemos. Šis furgonas net nesistengia išlikti savo eismo juostoje. Be to, suaugusieji šio furgono salone yra labai prastai apsaugoti. Šalia vairuotojo kelių yra kietos automobilio apdailos detalės, sėdynės ir saugos diržai tinkamai neprilaiko kūnų. Dėl visiškai išsiklaipiusio kėbulo net išlipti iš šio furgono po avarijos būtų sudėtinga.

Skaitomiausi Naujausi

 

„Mitsubishi Express“ turi galvos atramas (kurios yra privalomos), saugos diržus ir oro pagalves, bet vis tiek negali sulaikyti vairuotojo ir keleivio galvos nuo judėjimo po visą saloną. Tai stipriai padidina smegenų ir kaklo traumų riziką. Be to, šonu susidūrus su stulpu ar kitu nejudančiu objektu, stipriai sulankstoma ir kabina - stulpas praktiškai į furgono saloną. Galiausiai, „Mitsubishi Express“ forma ir pasirinktos medžiagos nėra labai palankios pėsčiųjų ir dviratininkų saugumui.

 

Ką reiškia toks prastas įvertinimas? „Mitsubishi Express“ ir toliau bus pardavinėjamas Australijoje ir kaimyninėse šalyse. Tačiau kažin, ar pasieks tokius gerus pardavimus, kokių būtų sulaukęs turėdamas 3-4 žvaigždučių reitingą. Daug didesnių įmonių, kurios perka keliasdešimt ar kelis šimtus furgonų iš karto, jiems kelia ir saugumo reikalavimus.

ANCAP pabrėžia, kad „Mitsubishi“ turi reikiamas saugumo technologijas ir supratimą, kad paverstų „Express“ furgoną saugiu. Tiesiog taupo. Galbūt tokie griežti įvertinimai paskatins „Mitsubishi“ perkelti bent dalį turimų saugumo technologijų iš automobilių į furgonus.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(21)
(1)
(20)

Komentarai (4)