Naujas Pietų Korėjos naikintuvas jau ruošiasi palikti angarą - tai bus labai įdomus karinis lėktuvas  ()

Pietų Korėjos aviacijos kompanija KAI („Korean Aerospace Industries“) baigia surinkti naujojo naikintuvo KAI KF-X prototipą. Tai bus įdomus ir labai pajėgus orlaivis, papildysiantis Pietų Korėjos ir Indonezijos pajėgas.


JAV kadaise nusprendė neparduoti savo F-22 naikintuvų, o tada jų programa apskritai buvo nutraukta. Pietų Korėjai reikėjo kuo nors pakeisti senstančius „F-4D/E Phantom II“ ir „F-5E/F Tiger II“, todėl buvo nuspręsta pasigaminti savo naikintuvą. Darbai prasidėjo 21 amžiaus pradžioje, 2010 metais prie programos prisijungė ir Indonezija.

Indonezijai priklauso 20 % programos. Tačiau ši šalis nėra labai laiminga dėl savo 7,9 milijardų dolerių investicijos. Puse lūpų kalbama, kad Indonezija greičiausiai pasitrauks iš programos ir vietoje KF-X (kurie tikriausiai bus vadinami F-33 ar „Boramae“ vardu) pirks „Dassault Rafale“ ir „Boeing F-15EX“ naikintuvus. Kol kas tai neįvyko ir kažkur KAI dokumentuose tebėra pažymėta, kad Indonezijai atiteks 48, Pietų Korėjai - 120 naujųjų naikintuvų.

Ir žinote, kas keista? KAI KF-X programa nevėluoja. Na, beveik - programos pradžioje iki pat 2013 metų buvo skundžiamasi vėlavimu (ir vėluojančiais pinigais iš Indonezijos). Įprastai tokie ambicingi projektai stipriai vėluoja, tačiau pirmasis KF-X prototipas jau ruošiasi palikti angarą. Tai įvyks balandį, kaip ir buvo planuojama 2019 metais.

Skaitomiausi Naujausi

 

KAI gamykloje lankėsi Pietų Korėjos gynybos naujienų puslapio „K-Force“ atstovai ir pastebėjo, kad KF-X prototipas jau yra beveik baigtas. Du „GE Aviation F414“ varikliai, radarai, avionika - viskas jau instaliuota. Aišku, darbo dar daug, bet KF-X jau yra įgavęs formą ir netrukus galės pradėti bandymus ant žemės.

Bandymų ore reikės palaukti - jie numatyti 2022 metais. Gamyba turėtų prasidėti 2026 metais, o Pietų Korėja tikisi, kad jau 2032 metais turės visus 120 „Boramae“ (korėjietiškai tai reiškia „vanagas“) naikintuvų.

KAI KF-X yra pakankamai įdomus naikintuvas. Kaip tikriausiai pastebėjote, jis pasižymi STEALTH forma - jis būtų sunkiai pastebimas radarais. Tačiau iš tikrųjų tai - 4 kartos naikintuvas, nes pagrindinė ginkluotė yra tvirtinama orlaivio išorėje. Tai reiškia, kad ginkluotas KF-X radarais būtų pastebimas. Išorėje išdėstyti bombų ir raketų tvirtinimo taškai leidžia į misijas pasiimti daugiau ginkluotės, o pati konstrukcija yra pigesnė.

 

Minėjome F-22, kuris, kaip ir KF-X, turi du variklius. Tačiau KF-X savo dydžiu ir galimybėmis yra panašesnis į F-35. Du varikliai šiam naikintuvui suteiks patikimumo ir, galbūt, manevringumo, bet tai paaiškės tik bandymų metu. Kas nepaaiškės, tai elektroninės karybos galimybės, kurios tikriausiai išliks paslaptyje.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(16)
(4)
(12)

Komentarai ()