Kiek laiko turi praeiti po kanapių vartojimo, kad galėtumėte vairuoti? Štai ką sako mokslininkai  ()

Vairavimas apsvaigus yra labai pavojingas. Ir jūs tai žinote - tikrai nevairuojate išgėrę. Apie alkoholio ir vairavimo nesuderinamumą kalbama labai daug, tačiau juk kanapės irgi yra populiarūs svaigalai. Kada galima vairuoti po kanapių vartojino?


Mokslininkai peržiūrėjo 80 skirtingų tyrimų šia tema ir išanalizavo jų rezultatus. Pasirodo, nustatyti tikslų laiką, kada po kanapių vartojimo žmogus vėl gali vairuoti, nėra lengva, nes tai priklauso nuo daugybės faktorių - nuo kanapių vartojimo būdo (valgymas ar rūkymas) iki dažnumo.

Mokslininkai nustatė, kad apsvaigimas gali trukti iki 10 valandų, jei tetrahidrokanabinolis (THC, psichoaktyvioji kanapių medžiaga) buvo vartojamas per virškinimo traktą. Tačiau dažniausiai žmogus prablaivėja per maždaug 4 valandas, jei THC yra rūkomas ar įkvepiamas su garais. 

Skaitomiausi Naujausi

 

Retai kanapes vartojančių žmonių apsvaigimas yra lengviau prognozuojamas. Jiems beveik visada reikės 4-10 valandų. Dažnai kanapes vartojantys žmonės su laiku pripranta ir nuo THC taip neapsvaigsta. Tai nebūtinai reiškia, kad jie gali pradėti vairuoti anksčiau, bet jiems tiesiog sunkiau prognozuoti savo apsvaigimo laiką.

Taigi, universalaus atsakymo nėra. Tai kelia iššūkių ne tik atsakingiems vairuotojams, bet ir teisėtvarkai. Daug šalių jau yra legalizavusios kanapių vartojimą. Žinoma, vairavimas apsvaigus vis tiek yra nelegalus. Bet kaip nustatyti žmogaus apsvaigimą? Alkoholio kiekį kraujyje galima matuoti pakankamai paprastomis priemonėmis. O štai apsvaigimą kanapėmis išmatuoti sunkiau. Testai gali aptikti kanapes net ir po to, kai apsvaigimas yra praėjęs. Tai - technologinis iššūkis, kurį dar reikės įveikti. Tačiau vairuotojai turi stengtis prisiimti atsakomybę ir vengti svaiginimosi prieš vairavimą.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(15)
(17)
(-2)

Komentarai ()