Japonijos robotų populiacijos tankis - dvigubai didesnis nei bet kurios kitos šalies  (13)

Visame pasaulyje "gyvena" apie 1 milijonas pramoninių robotų, o Japonija yra šalis, kurioje tikimybė juos sutikti yra didžiausia. Čia kiekvieniems 10000 gamybos sferoje dirbančių gyventojų tenka po 295 šių elektromechaninių šedevrų. Toks robotų paplitimo tankis yra beveik 10 kartų didesnis nei pasaulio vidurkis, ir beveik dvigubai lenkia Singapūrą (169), Pietų Korėją (164) ir Vokietiją (163).

Nors trys pagal šią statistiką pirmaujančios šalys yra Azijoje, Europai tenka globalios automatizacijos epicentro titulas; čia robotų tankis yra 50, palyginus su Amerika - 31 bei Azijos/Ramiojo Vandenyno regionu - 27. Internetinis mokslinis žurnalas "IEEE Spectrum" robotų paplitimo tankį suskaičiavo iš viso 67 šalims. Duomenys gauti iš Tarptautinės Robotikos Federacijos (International Federation of Robotics) ir Traptautinės Darbo Organizacijos (International Labour Organization).

Preliminariai prognozuojama, kad iki 2011 metų pasaulio pramoninių robotų populiacija padidės iki 1,2 milijono. Kurios šalys šiems naujiems robotams taps namais, ir kaip pasikeis mašinų ir žmonių kiekio balansas, pamatysime visai netolimoje ateityje.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (13)