Dar vienas futuristinis ateities automobilis atskleidžia didėjančias viltis iš būsimų technologijų  (37)

Cadillac kompanijos koncepcinių ateities modelių vyriausias inžinierius ir išradėjas Lorenas Kalesusas pristatė dar vieną ateities automobilio koncepciją World Thorium Fuel arba tiesiog WTF.

Į akį krenta ne tik netradicinis dizainas, bet ir griežti techniniai reikalavimai ateities technologijoms. Automobilis privalės būti padarytas iš tokių medžiagų ir detalių, jog galėtų be gedimų ir techninių apžiūrų važiuoti 100 metų. Po 100 metų eksploatacijos jam priklausytų techninė apžiūra, sudilusių detalių pakeitimas ir WTF bus paruoštas važiuoti dar 100 metelių. Įdomu, kokias medžiagas galvoje turėjo inžinierius, iškeldamas tokius grandiozinius reikalavimus?..

Žinoma, WTF naudos elektros energiją. Tačiau gaunamą ne iš akumuliatoriaus (turbūt inžinieriaus nuomone jų tobulėjimas pernelyg lėtas) ar Saulės energijos, o iš asmeninio nedidelio branduolinio reaktoriaus, kuris bus įtaisytas automobilio bagažinėje, o branduolinei reakcijai palaikyti naudos torį – nelabai didelio radioaktyvumo elementą.

Labai įdomūs planuojamo automobilio ratai – nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, jog jų yra 4, tačiau iš tikro tai 24 ratų kombinacija. Kiekvienas kampinis ratas sudarytas iš 6 atskirų „kasečių“ ant kurių įtvirtinti 6 atskiri ratai. Kasetėse įmontuoti elektros varikliai, sukantis kiekvieną ratą atskirai. Jų sinchroninį darbą reguliuoja elektroninės mikroprocesorinės schemos. Pasak inžinieriaus, tokius ratus reikės keisti arba remontuoti ne dažniau kaip kartą į penkerius metus.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (37)

Susijusios žymos: